Klausos negalią turintis vyras apsilankęs Seime: pabandykite žiūrėti televiziją su ausų kištukais

Klausos negalią turintis vyras apsilankęs Seime: pabandykite žiūrėti televiziją su ausų kištukais

„Viena diena su Seimo nariu“ – tokia akcija vyksta ketvirti metai, kai galimybę kartu praleisti darbo dieną su kuriuo nors iš socialdemokratų parlamentarų turi klausos negalią turintys žmonės. Žinoma, jiems talkina gestų kalbos vertėjai. Socialdemokratės Ramintos Popovienės inicijuota kartu su Lietuvos kurčiųjų draugijos ir Lietuvos jaunimo kurčiųjų asociacijos dalyvio diena Seime skatina spręsti klausos negalią turinčių asmenų integracijos į visuomenę problemas ir  atkreipia didesnį visuomenės, taip pat ir politikų, dėmesį siekiant lygių teisių ir galimybių kurtiesiems.

Akcijos metu ypatingos patirties įgyja ne tik Seime apsilankę kurtieji, bet ir patys Seimo nariai. R. Popovienė po neįgaliųjų kreipimosi, pabendravusi su jais – parengė LRT įstatymo pataisas, kad daugiau LRT  televizijos programų būtų transliuojama su subtitrais arba gestų vertėjais.

„Dabar Lietuvos kurtieji gali suprasti tik apie 5 procentus jiems pritaikytų laidų, kai tuo tarpu kitose valstybėse jiems pritaikoma beveik visos laidos“, - sako Seimo narė.

Kartu su kitais klausos negalią turinčiais žmonėmis Seime apsilankęs Mykolas Balaišis sako šiek tiek pakeitęs požiūrį į Seimo narių darbą.

„Galvojau, kad jie čia tik sėdi ir balsuoja. O pamačiau, kaip dirba komitetuose ir kitur. Tikiuosi, kad Seimas tikrai turėtų balsuoti už LRT įstatymo pataisas. Juk mes turime tokias pat teises, mokame tokius pat mokesčius, tai turėtume turėti ir galimybę gauti informaciją tokią pat kaip visi. Tiems, kam trukdo tie titrai, galiu pasakyti – pabandykite žiūrėti televiziją su ausų kištukais, ir suprasite, kaip jaučiamės mes“, - teigia M. Balaišis.

LRT įstatymo pataisos dėl televizijos laidų pritaikymo klausos ir regos negalią turintiems Seime bus svarstomos rytoj.

Susiję straipsniai

Close