Socialdemokratai negalės balsuoti už biudžetą: nėra sprendžiamos viešojo sektoriaus atlyginimų problemos

Socialdemokratai negalės balsuoti už biudžetą: nėra sprendžiamos viešojo sektoriaus atlyginimų problemos

Seimui svarstant Vyriausybės pateiktą 2019 metų biudžeto projektą Socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas pareiškė, kad LSDP frakcija negalės balsuoti už tokį biudžeto projektą, kuris nėra socialiai orientuotas, o skirtas tik turtingųjų arba atskirų visuomenės grupių gerovei didinti.

„Mokytojų streikai išryškino mūsų valstybės problemą – nesutvarkytą viso viešojo sektoriaus atlyginimų sistemą. Problemą, kurios Vyriausybė nemato“, – iš Seimo tribūnos sakė J. Sabatauskas.

Jis kritikavo biudžeto rengėjų darbą, kai „tyčia ar netyčia“ buvo neapmokestintos tantjemos, atlyginimai pakelti išimtinai atskiroms darbuotojų grupėms, tuo tarpu nuo praeitos krizės su apkarpytomis algomis gyvenantiems visiems viešojo sektoriaus darbuotojams tebuvo pridėta vos po 1,7 euro.

„Kai Vyriausybė priešokiais siūlo didinti atlyginimus tai vienai, tai kitai sričiai, akivaizdu, kad problemos neišsprendžia. Ar tai nereiškia, kad tik norima užsitikrinti tam tikrų sričių palankumą, o visiems kitiems sakoma – po mūsų nors ir tvanas“, – kalbėjo socialdemokratų frakcijos seniūnas.

Socialdemokratų frakcija Seimui pateikė savo siūlymus biudžeto projektui. Juose reikalaujama, kad būtų reglamentuoti ir pakelti darbo užmokesčio koeficientai ikimokyklinio ugdymo, socialiniams pedagogams, specialiesiems pedagogams, mokyklų psichologams ir mokytojų padėjėjams, taip pat socialdemokratai užregistravo siūlymus, kad padidėtų atlyginimai kultūros ir mokslo įstaigų darbuotojams.

Socialdemokratai, registravę siūlymus kitų metų biudžetui, siūlo darželių auklėtojų ar socialinių pedagogų atlyginimams reikalingas lėšas skirti mažinant išlaidas turto (pastatų) įsigijimui ar valstybės įmonių dividendams, taip pat panaudoti viršplanines biudžeto pajamas.

Socialdemokratų frakcijos nariai taip pat siūlo numatyti biudžete 2 mln. eurų didesnį finansavimą neįgaliųjų integracijai.

Susiję straipsniai

Close