G. Paluckas: valdantieji sužadino nerealius lūkesčius

G. Paluckas: valdantieji sužadino nerealius lūkesčius

Įsipareigojimus dėstytojams kelti jų algas davę valdantieji savo pažadus turi įvykdyti, antraip nepasitenkinimo akcijų Lietuvoje tik daugės, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Akademinė bendruomenė pavargo į tai žiūrėti atsainiai. Džiugu, kad ji pabudo ir tikiuosi, kad Vyriausybė reaguos adekvačiai.

Politikas viliasi, kad valdantieji į situaciją, susiklosčiusią dėl neįvykdytų pažadų, reaguos deramai.

„Įsipareigojimų reikia laikytis. Akademinė bendruomenė pavargo į tai žiūrėti atsainiai. Džiugu, kad ji pabudo ir tikiuosi, kad Vyriausybė reaguos adekvačiai, o ne taip, kaip, tarkime, pernai mokytojų streiko metu, kai buvo gąsdinama ir mėginama šantažuoti esą bus administracinės baudos, nebus algų ir taip toliau“, - primena G. Paluckas.

Jis priminė, kad valdantieji „valstiečiai“ kadencijos pradžioje žadėjo skatinti socialinį dialogą, tačiau dabar viskas vyksta priešingai.

„Šiandien valdančiųjų išdalintų įsipareigojimų vykdymą reikia išsimušinėti gatvėse, protestuose, teatralizuotose akcijose, galiausiai stabdant universiteto darbą. Štai toks tas dialogas. Nepasitenkinimo ir nepasitikėjimo tik daugiau, nes valdantieji sužadino nerealius lūkesčius“, - priduria G. Paluckas.

Vilniaus universitetas antradienį paskelbė, kad protestuodamas dėl dėstytojų algų stabdys savo veiklą dviem dienoms.

Mokslininkų ir dėstytojų profesinės sąjungos Vyriausybei yra pateikusios reikalavimus 2020 metų valstybės biudžete numatyti lėšas, kurios leistų didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus bent penktadaliu.

Taip pat reikalaujama aiškiais ištekliais pagrįstos, tvaraus ilgalaikio aukštojo mokslo finansavimo strategijos suformulavimo ir priėmimo.

Susiję straipsniai

Close