Seimas linkęs pritarti socialdemokratų siūlymui dėl papildomų atostogų lojaliems darbuotojams

Seimas linkęs pritarti socialdemokratų siūlymui dėl papildomų atostogų lojaliems darbuotojams

Ketvirtadienį Seime po pateikimo pritarta socialdemokrato Gintauto Palucko pasiūlymui patobulinti Darbo kodeksą, kad neliktų spragos, dėl kurios įmonėje 10 ar daugiau metų dirbantys asmenys ne visada  gali pasinaudoti teise į papildomas atostogas.

Šis pasiūlymas toliau bus svarstomas Seimo pavasario sesijoje.

„Darbo kodekse yra numatyta paskata darbuotojams – papildomos atostogų dienos už ilgalaikį „nepertraukiamą“ darbą pas tą patį darbdavį. Tačiau, jeigu darbuotojas perkeliamas į dukterinę įmonę, pvz., steigiant filialus, jis netenka teisės į papildomas atostogų dienas, mat dukterinė įmonė pagal įstatymo raidę nėra „ta pati įmonė“. Ir sugrįžęs dirbti į įmonę ar organizaciją, toks darbuotojas nelaikomas „lojaliu“. Tai neteisinga, todėl pasiūlėme pataisą“, – paaiškina G. Paluckas.

Socialdemokratai siūlo atsisakyti reikalavimo, kad darbo stažas gauti papildomas atostogas būtų nepertraukiamas. G. Palucko teigimu, paskata už lojalumą įmonei ar organizacijai turėtų galioti nepaisant to, ar stažas yra nepertraukiamas ar su pertrūkiais.

„Mūsų siūlomas teisinis reguliavimas potencialiai galėtų prisidėti prie labai kvalifikuotų ir patyrusių specialistų išlaikymo įmonėse ar organizacijose bei užtikrintų didesnį jų stabilumą. Didesnis poilsio dienų skaičius savo ruožtu ilgintų darbingo amžiaus trukmę“, – įsitikinęs G. Paluckas.

Šiuo metu yra suteikiamos tokios papildomos atostogos už nepertraukiamąjį darbo stažą darbovietėje: už 10 metų – 3 darbo dienos, už kiekvienų paskesnių 5 metų darbo stažą toje darbovietėje – 1 darbo diena.

Susiję straipsniai

Close