Dėl padėties Baltarusijoje socialdemokratai kreipėsi į Europos kairiuosius: ragina imtis realių veiksmų

Dėl padėties Baltarusijoje socialdemokratai kreipėsi į Europos kairiuosius: ragina imtis realių veiksmų

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) kreipėsi į Europos socialistų partijos (angl. Party of European Socialists, PES) prezidiumą ragindama imtis veiksmų atsakant į Aliaksandro Lukašenkos režimo Baltarusijoje vykdomas smurto akcijas.

„Baltarusijos žmonės kovoja už savo ateitį prieš diktatorių, kuris juos dusina ir žudo. Kaip skelbiama, šalyje atjungiamas internetas, specialiosios policijos OMON būriai sulaiko taikius protestuotojus gatvėse, įkalina opozicinius politikus bei aktyvistus ir vykdo kitus, su žmogaus teisėmis, demokratiniais principais bei pagarba žmogui, nesuderinamus žiaurumo aktus“, - rašoma kreipimesi.

Prieš dešimt metų JAV bei ES pritaikė politines sankcijas – įšaldė jų turtus, sąskaitas ir būtent tada derybos judėjo į priekį. Vadinasi, tokio tipo sankcijos buvo veiksmingos ir, svarbiausia, neperkėlė naštos ant visuomenės pečių.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, komentuodamas situaciją Baltarusijoje ir galimus Lietuvos veiksmus, priminė 2010-uosius, kuomet A. Lukašenkos aplinkai buvo pritaikytos tikslinės politinės sankcijos ir kokius pokyčius režimo veiksmuose jos lėmė.

„Prieš dešimt metų, kai tuometiniai opozicijos lyderiai buvo įmesti į kalėjimą, Aliaksandrui Lukašenkai bei kitiems jo aplinkos žmonės JAV bei ES pritaikė politines sankcijas – įšaldė jų turtus, sąskaitas ir būtent tada derybos judėjo į priekį. Vadinasi, tokio tipo sankcijos buvo veiksmingos ir, svarbiausia, neperkėlė naštos ant visuomenės pečių“, - kalbėjo G. Paluckas.

Kreipimesi socialdemokratai nurodo, jog sieks politinių sankcijų ES mastu už žiaurius žmogaus teisių pažeidimus atsakingiems asmenims gražinimo bei ieškos būdų, kaip efektyviai padėti politiniams pabėgėliams ir to paties ragina imtis kitas kairiąsias Europos politines jėgas.

Primename, jog socialdemokratai pirmadienį kreipėsi į Seimo pirmininką reikalaudami sušaukti neeilinį Seimo posėdį, kuriame galėtų būti priimta rezoliucija – kreipimasis į Europos Parlamentą dėl susidariusios padėties Baltarusijoje.

„Nebeužtenka palingavimo galvomis. Akivaizdu, kad Baltarusijos valdžios veiksmai grubiai pažeidžia tarptautinės teisės normas – neaiškus žuvusiųjų skaičius, šimtai sužalotų ir tūkstančiai suimtų žmonių verčia veikti nedelsiant“, – savaitės pradžioje teigė Dovilė Šakalienė.

Visą kreipimosi tekstą (anglų k.) rasite ČIA.

Susiję straipsniai

Close