Svetlana Grigorian. Kaip konservatorius Brežnevo vilą gynė

Svetlana Grigorian. Kaip konservatorius Brežnevo vilą gynė

Turto banko planas privatizuoti „Auskos“ viešbutį, dar kitaip vadinamą „Brežnevo vila“, sukėlė emocijų bangą konservatoriaus ir Palangos mero Š.Vaitkaus širdyje. Palangos meras griežtai pasisakė prieš viešbučio privatizavimą ir mano, jog naudingiau bus jei šis objektas liks valstybės rankose.

1973 m. Palangos pakraštyje pastatyta vila buvo skirta aukštiems sovietmečio pareigūnams. Čia ilsėdavosi komunistų partijos lyderiai ir, net buvo laukiama paties to meto aukščiausio Sovietų sąjungos pareigūno Leonido Brežnevo. Nors aukščiausias komunistų partijos vadovas viloje taip ir nepasirodė, tačiau pastatas netruko gauti neformalų pavadinimą – “Brežnevo vila”.

Sprendimą, skirtingai negu viešojoje erdvėje deklaruoja Š.Vaitkus tokiu būdu klaidindamas visuomenę, dėl „Auskos“ viešbučio privatizavimo dar 2019 m. liepos 10 d. priėmė būtent S.Skvernelio, o ne ankstesnė A.Butkevičiaus  vyriausybė.

Jei politikui išties būtų rūpėjęs „Auskos“ viešbučio likimas, klausimas būtų sprendžiamas jau anksčiau, nelaukiant kol pasibaigs vilos nuomos sutartis ir prasidės privatizavimo procesas.

Po mero ir premjero pokalbio telefonu, S.Skvernelis pažadėjo užkirsti kelią vilos, kuri įtraukta į viešame aukcione parduodamo valstybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą jo paties parašu praėjusiais metais (nutarimo Nr. 730), privatizavimui. Jei prieš metus valdininkai būtų labiau pasidomėję Vyriausybės nutarimų turiniu, šiandien nebūtų reikėję trukdyti Premjero vasaros atostogų.

Esame įpratę, jog šios valdančiosios daugumos valdymo laikotarpiu, labiau nei nuveikti darbai skamba valstiečių ir konservatorių tarpusavio barniai, todėl keista, jog konservatorius Vaitkus taip gerai sutaria su premjeru valstiečiu Skverneliu. Arba Skvernelis netikras valstietis, arba Vaitkus apsimetinėja konservatoriumi.

Sunku buvo tikėtis, kad paskutiniu nomenklatūros bastionu vadinta vila sukels tiek jausmų ir emocijų. Dar labiau, nuostabą kelia Š. Vaitkaus nostalgija komunistų vadovų vilai. Kažkaip nedera. Nors, tų pačių konservatorių gretose nemažai buvusių komunistų partijos narių, o pionieriais, greičiausiai, buvo dauguma konservatorių, gimusių iki 1980 m.

Kaip bebūtų, reikia sveikinti merą už drąsą, tačiau jei politikui išties būtų rūpėjęs „Auskos“ viešbučio likimas, klausimas būtų sprendžiamas jau anksčiau, nelaukiant kol pasibaigs vilos nuomos sutartis ir prasidės privatizavimo procesas. Gal neapsižiūrėjo merui pavaldūs tarnautojai, bet tai vis tiek mero atsakomybė.

Bet kokiu atveju, manau, jog šio objekto skaidrus privatizavimas – tinkamiausia išeitis, siekiant valstybei gauti maksimalią naudą iš objekto. Toliau nuomoti viešbutį nėra jokio tikslo, o pačiai valstybei perimti poilsio organizavimą būtų neracionalu. Poilsio organizavimas nėra valstybei būdinga funkcija, o ir seniai statytas pastatas kasmet reikalaus vis didesnių investicijų į remontą, todėl logiškiausia būtų perleisti investuotojams.

Mero baimės ir nerimas dėl 22 hektarų šalia viešbučio esančio miško, nepagrįstos ir labiau suvaidintos. Kas jau kas, bet meras tikrai tūrėtų išmanyti teisės aktus ir žinoti, jog vadovaujantis LR Miškų įstatymu, šio miško niekas nei iškirs, nei panaikins, nei apstatys. Mišką pajūryje saugo ir daugiau teisės aktų, todėl šalia „Auskos“ viešbučio esantis miškas yra saugus ir ilgus metus tarnaus visuomenės poreikiams. Kita vertus, remiantis Vyriausybės 2020 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 28, Turto bankas šį objektą žada privatizuoti BE šalia esančio valstybinio miško plotų.

Konservatoriai savo laiku be skrupulų privatizavę strateginę Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą, priešinasi komunistų vadų pamėgtos vilos privatizavimui.

Apskritai, matant tokias aštrias kautynes dėl viešbučio, minčių kyla įvairių. Konservatoriai savo laiku be skrupulų privatizavę strateginę Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą, priešinasi komunistų vadų pamėgtos vilos privatizavimui.

Kita vertus, panašu, kad čia eilinis priešrinkiminis triukas, kuriuo žadama į Palangą prikviesti kokio garsaus pasaulinio viešbučių tinklo atstovus. Juk taip jau yra buvę su tinklu ,,Marriot“. Smarki rinkiminė kampanija, tačiau per eilę metų jau išsikvėpusi, nes nei vienas anksčiau kviestas viešbučių tinklas taip ir nesusigundė fantastiniais mero pasiūlymais.

Close