Socialdemokratai premjerą ragina priimti sprendimus dėl medikų – neatleistina, kad ligoninės tampa užkrato židiniais

Socialdemokratai premjerą ragina priimti sprendimus dėl medikų – neatleistina, kad ligoninės tampa užkrato židiniais

Socialdemokratai premjerą ragina priimti sprendimus dėl medikų – neatleistina, kad ligoninės tampa užkrato židiniais

Socialdemokratai ragina premjerą Saulių Skvernelį atsižvelgti į jam šiandien medikų bendruomenės atsiųstą kreipimąsi ir priimti jų  siūlomus sprendimus:

  • garantuoti nuolatinį adekvatų darbuotojų aprūpinimą asmeninėmis apsaugos priemonėmis;
  • griežčiau optimizuoti ir kontroliuoti ligonių srautus ligoninėse, mažinant nereikalingus kontaktus tarp pacientų ir medicinos darbuotojų;
  • užtikrinti nenutrūkstamą medikų darbą pamainomis ir kuo skubiau įtraukti viso medicinos personalo testavimą dėl COVID-19, tokiu būdu saugiai atrenkant personalą, kuris gali dirbti su pacientais, o kuris turi saviizoliuotis;
  • koreguoti pacientų diagnostiką ir įtraukti metodus, nustatančius, kaip yra mutavęs virusas, kad būtų kuo tiksliau įvertinta epidemiologinė situacija ir pritaikyta efektyvesnė kontrolė;
  • Lietuvoje jau turime gerokai virš 100 COVID-19 susirgusių medikų. Neapsaugodami jų, mes tik giliname krizę ir toliname mus nuo sugrįžimo į įprastą gyvenimą.

Socialdemokratai palaiko medikų reikalavimus, ragina premjerą Saulių Skvernelį kuo skubiau imtis įgyvendinti šiuos mokslininkų ir medikų parengtus siūlymus.

Neatleistina, kad dabar užkrato židiniais Lietuvoje tampa ligoninės.

„Ne laikas bartis, kai namas dega. Tik patys medikai geriausiai žino, ką jie patiria ir ko jiems trūksta. Atsakydami į šį bendrą įvairių medikų organizacijų kreipimąsi, valdantieji gali parodyti, kiek jiems nuoširdžiai rūpi mūsų specialistai. Lietuvoje jau turime gerokai virš 100 COVID-19 susirgusių medikų. Neapsaugodami jų, mes tik giliname krizę ir toliname mus nuo sugrįžimo į įprastą gyvenimą ”, - teigia Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Mes pritariame medikų bendruomenės siūlomoms priemonėms, kurios realiai prisidėtų prie viruso plitimo stabdymo mūsų šalyje. Yra neatleistina, kad dabar užkrato židiniais Lietuvoje tampa ligoninės. Juk jose ir yra pažeidžiamiausi žmonės, kurie atvykę gydytis kitų ligų papuola į riziką užsikrėsti koronavirusu. Matome, kad jiems tai kartais tampa lemtingu nuosprendžiu“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad jau dabar Lietuvoje koronavirusu užsikrėtę, lyginant su kitomis šalimis, daug medikų – 111. Dėl tarp jų plintančio užkrato paralyžiuojamas gydymo įstaigų darbas, uždaroma vis daugiau ligoninių skyrių, vis daugiau medikų negali dirbti dėl karantinavimosi saviizoliacijoje.

Kiek apsaugoti yra medikai – tiek apsaugoti yra pacientai.

„Kiek apsaugoti yra medikai – tiek apsaugoti yra pacientai, tiek efektyvus yra sveikatos sistemos atsakas į šią beprecedentę pandemiją. Todėl kaip Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė ir kaip pacientė raginu ir prašau nedelsiant užtikrinti visišką aprūpinimą efektyviomis – ne minimaliomis – asmeninėmis apsaugos priemonėmis visus su pacientais kontaktuojančius medikus ir jų pagalbininkus, nes bet koks taupymas, eksperimentavimas ar biurokratinis delsimas mums kainuoja koronaviruso fronto karius ir sukuria naujus ligos židinius”, - teigia Seimo narė Dovilė Šakalienė

Susiję straipsniai

Close