G. Paluckas atkirto V. Čmilytei: Ž. Pavilionis vykdo asmeninę užsienio politiką, todėl ir turi trauktis

G. Paluckas atkirto V. Čmilytei: Ž. Pavilionis vykdo asmeninę užsienio politiką, todėl ir turi trauktis

Seimo Europos reikalų komiteto narys socialdemokratas Gintautas Paluckas teigia, kad konservatoriaus Žygimanto Pavilionio replikos Rusijos provokatoriams tėra detalė bendrame jo viešų ir neviešų pasisakymų kontekste.

Pasak G. Palucko, poziciją, kurią Ž. Pavilionis išdėstė kalbėdamas su Rusijos provokatoriumi, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas platina nuolat.

„Nesutinku su Seimo pirmininkės vertinimu, ji sąmoningai menkina Pavilionio veiksmus. Akivaizdu, kad jis nuosekliai kuria savo individualią užsienio politiką. Šalyje turi būti viena užsienio politika – bendra pozicija tarp Užsienio reikalų ministerijos, Seimo Užsienio reikalų komiteto bei Prezidentūros.

O Pavilionis nuolat brėžia savo atskirą liniją, maišydamas siaurus partinius interesus su savo asmeniniais įsivaizdavimais ar vendetomis. Tai, ką jis kalbėjo su tuo provokatoriumi, kartoja visiems nuolat“, – sako G. Paluckas.

Pasak politiko, užsienio valstybių vadovai ir diplomatai, visa tai matydami supranta, kad vienos Lietuvos pozicijos nėra.

„Taigi, tada nežino, kas kokius sprendimus priima, kas galų gale atstovauja tikrąją poziciją. Kitaip tariant, su kuo šnekėtis rimtai, o su kuo mandagiai ir diplomatiškai praleisti laiką. Tai ir yra didžiausia žala, kurią padarė Pavilionis. Rimtai su mumis tuoj niekas nesišnekės, nes nebeaišku, su kuo tai daryti“, – teigia G. Paluckas.

Vertindamas konservatorių partnerių valdančiojoje koalicijoje retoriką ginant Ž. Pavilionį, socialdemokratas sako, jog taip yra dėl pastarojo įtakos partijoje ir baimės nesulaukti palaikymo savo teikiamoms iniciatyvoms.

Primename, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen laikosi nuomonės, kad opozicijos siekis iš Seimo komiteto pareigų atleisti Ž. Pavilionį yra klaida.

„Aš manau, kad priimti sprendimus remiantis provokacija būtų labai netoliaregiška, tai būtų klaida“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė ji.

„Tie, kurie kelia klausimą dėl Pavilionio tinkamumo, siedami su šia provokacija, tikrai sukuria ar mėgina sukurti labai pavojingą precedentą – dar labiau paskatinti priešiškų valstybių veikėjus toliau kiršinti mūsų politikus ir siekti savo tikslų, o tas tikslas – kad mes skaldytumės, kad užsienio politikoje būtume mažiau vieningi“, – vertino V. Čmilytė-Nielsen.

Opozicinė Socialdemokratų partija Seimo URK pirmininką šeštadienį paragino nedelsiant trauktis iš užimamų pareigų. Tokį sprendimą priėmė posėdžiavęs partijos prezidiumas.

Socialdemokratų nuomone, Ž. Pavilionis, užuot vykdęs valstybės užsienio politiką, elgiasi neprofesionaliai, kenkia Lietuvos reputacijai, todėl nebegali užimti Seimo URK pirmininko pareigų.

Susiję straipsniai

Close