„A. Dulkys pasiklydo savo paties mele“: valdantiesiems stumiant ligoninių reformą, socialdemokratai nežada nuleisti rankų

„A. Dulkys pasiklydo savo paties mele“: valdantiesiems stumiant ligoninių reformą, socialdemokratai nežada nuleisti rankų

Valdantiesiems atmetus socialdemokratų pasiūlymą išbraukti skandalingą gydymo įstaigų tinklo reformą iš Seimo darbų programos, socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis įspėja, kad informacija apie šią reformą vis dar slepiama.

„Pertvarkos tikslai skendi migloje, vengiama atviro pokalbio su visuomene, regionų politikais ir medikais. Ministerija visiškai nesiskaito su žmonėms – ir jiems neatsiskaito. Valdininkai „atsirašinėja“, tuščiažodžiauja, neatsako į konkrečius klausimus, nepaiso terminų, kurie jiems privalomi rengiant atsakymus“, – piktinasi socialdemokratas.

Seimo plenarinio posėdžio metu E. Sabutis atvirai klausė, „ar galima tikėti ministro A. Dulkio parengta reforma“, jeigu savo atsakyme Seimo nariams ministras prieštarauja pats sau – iš pradžių teigia, esą dėl reformos nebus mažinamas ligoninių skaičius, bet toliau informuoja, kad vykdant sveikatos sistemos „racionalizavimą“, kai kurias įstaigas teksią naikinti.

„Atrodo, ministras A. Dulkys pasiklydo savo paties mele. Ir mes, ir žiniasklaida niekaip negalime iškaulyti iš ministerijos to „legendinio“ pertvarkos plano. Vadinasi, arba ministerija jo neturi, arba nėra linkusi atskleisti. Šiandien akivaizdu, kad ruošiamasi naikinti ne vieną regione veikiančią ligoninę“, – įspėja parlamentaras.

Seimui nedidele balsų dauguma nutarus palikti sveikatos įstaigų tinklo pertvarkos įstatymus darbų plane, E. Sabutis pabrėžia, kad svarbiausias darbas šiuo metu – sutelktomis pastangomis išsireikalauti išsamios informacijos apie reformą: kiek ligoninių, jų skyrių bus naikinama, kuriuose regionuose, kiek medicinos darbuotojų bus atleista ar perkelta į didžiuosius miestus.

„Reikalausime, kad kiekvienas rajonas būtų vertinamas atskirai ir atsakingai. Reformos kriterijai privalo būti taikomi individualiai, paisant bendruomenių ir regionų interesų, o ne aklai ir mechaniškai. Kadangi dialogas su ministerija stringa, gali tekti kreiptis į Seimą su naujomis pataisomis“, – socialdemokratų ketinimus atskleidžia E. Sabutis.

Susiję straipsniai

Close