A. Armonaitė socialdemokratų frakcijoje: nespauskit, nieko nesakysiu

A. Armonaitė socialdemokratų frakcijoje: nespauskit, nieko nesakysiu

Ketvirtadienį Seimo socialdemokratai internetu susitiko su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite.

Frakcijos nariai iškart paprašė ministrės pateikti skaičių, kiek Lietuvai kainuos konfliktas su Kinija.

Tačiau A. Armonaitė kategoriškai atsisakė tokius skaičius pateikti: „Suprantu, kad jūs bandysite mane spausti, kad aš pasakyčiau skaičių, bet aš to nedarysiu“. Ji taip pat užbėgo už akių nepatogiems klausimams, pabrėždama, kad negali atsakyti už Gabrielių Landsbergį.

„Iš mano pusės tai būtų neatsakinga [pateikti tokius skaičius]. Jeigu matome, kad turime eksporto už 197 mln. eurų ir matome, kad 90 proc. jo užsidarė, galime įvertinti daugmaž“, – mįslingai kalbėjo A. Armonaitė.

Socialdemokratai priminė ekspertų skaičiavimus, kad santykių su Kinija krizė gali kainuoti per milijardą eurų vien artimiausiu metu.

Paklausta, ką siūlo nukentėjusioms įmonėms, A. Armonaitė sakė, kad įmonės gali teikti paraiškas paskoloms gauti. Ji taip pat ragino ieškoti naujų rinkų, kad Lietuvos įmonės turėtų „kur išvežti tą lazerį, mėsą, alų ar romą“. Ministrė pažadėjo subsidijų įmonėms, norinčioms „išvažiuoti į parodas“.

Santykiams su Kinija itin pablogėjus dėl ekstravagantiškų G. Landsbergio užsienio politikos sprendimų, valdantieji, anot A. Armonaitės, viliasi, kad košę padės išsrėbti Briuselis.

„Be ES, kuri turi bendrą prekybos politiką ir veikiančią bendrą rinką, mums vieniems gali būti sunku. Čia turi būti bendras veikimas“, – viliasi ministrė.

Socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas neslėpė šoko, A. Armonaitei pareiškus, kad „niekas niekur neišeina“, t. y. įmonės nesiruošia kraustytis iš Lietuvos.

„Yra įmonių, kurios keičia investicinius planus dėl plačiąja prasme nestabilios politinės aplinkos Lietuvoje“, – įspėjo G. Paluckas.

A. Armonaitė nepraleido progos pakartoti, esą dabartinėje situacijoje veiksminga priemonė būtų pelno mokesčių mažinimas.

Paklausta, ar ruošiamasi Baltarusijos sankcijų padariniams, ministrė sakė, esą situacija pernelyg neaiški, kad būtų galima ką nors numatyti ir kam nors pasiruošti.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė išreiškė viltį, kad lietuviams pavyks užkariauti Indijos, Japonijos arba Australijos rinkas. Ji informavo, kad Lietuva žada dvigubinti už ekonominius ryšius užsienyje atsakingų asmenų skaičių.

Klausimus uždavę socialdemokratų Seimo frakcijos nariai Rasa Budbergytė, Liudas Jonaitis, Orinta Leiputė, Julius Sabatauskas ir Kęstutis Vilkauskas neslėpė nusivylimo.

„Ir vėl jokių atsakymų. A. Armonaitės vadovaujamą ministeriją reikėtų pervadinti Valdžios paslapčių ministerija“, – ironizavo frakcijos seniūnas G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close