Dėl Vilniaus miesto savivaldybėje neteisėtai išduodamų leidimų statyboms L. Jonauskas kreipėsi į STT

Dėl Vilniaus miesto savivaldybėje neteisėtai išduodamų leidimų statyboms L. Jonauskas kreipėsi į STT

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad ši pradėtų tyrimą dėl Vilniuje, Kalvarijų g. 55 vykdomų statybų, kurioms leidimai išduoti neteisėtai.

Pasak L. Jonausko, šis atvejis nėra tiesiog aplaidumas, o greičiausiai – gerai suplanuota nusikalstama veika.

„Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija per patikrinimą nustatė, kad projektuotojas UAB „Archestra“ padarė daugybę pažeidimų, o savivaldybė neteisėtai išdavė leidimą namo Kalvarijų g. 55 statybai. Nėra ne tik šalia esančio sklypo Kalvarijų g. 53A savininkų ir Nacionalinės žemės tarnybos sutikimų statyti daugiabutį, neišlaikant norminių atstumų, bet ir pats projektas, pagal kurį išduotas leidimas, parengtas nesivadovaujant specialiaisiais architektūros reikalavimais, techninis projektas parengtas nesivadovaujant patvirtintais projektiniais pasiūlymais: pasikeitė B korpuso vieta ir laikančiųjų konstrukcijų išdėstymas. Tai nėra tiesiog nemokšiškas aplaidumas. Tai greičiausiai yra gerai suplanuota nusikalstama veika. Šioje istorijoje kenčia šalia esančio daugiabučio namo gyventojai, kurių turtas dėl nelegalių statybų yra sugadintas: pažeisti pamatai, sienos“, – sako L. Jonauskas.

Seimo narys L. Jonauskas mano, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba turėtų išaiškinti asmenis, kurie neteisėtai išdavė leidimą statyti daugiabutį pastatą ir imtis priemonių, kad kaltieji būtų nubausti.

„Su leidimų išdavimu statyti namą Kalvarijų g. 55 siejami konkretūs asmenys, dirbantys Vilniaus miesto savivaldybėje, kurių pavardės dokumentuose aiškiai matosi. Šie asmenys, anot žiniasklaidos, jau yra figūravę Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime institucijose, atsakingose už teritorijų planavimą ir statybų valstybinę priežiūrą. Statybų sritis yra ganėtinai jautri, gali daryti didelį poveikį gyventojams, todėl korupcinės schemos, kuriose veikiantys asmenys nelegaliai išdavinėja leidimus statyti įvairius statinius, turi būti kuo greičiau išardytos. Reikiamos institucijos privalo imtis visų priemonių, kad kaltieji būtų nubausti ir tokie įvykiai nepasikartotų“, – teigia L. Jonauskas.

Kalvarijų g. 55. statybos prasidėjo 2022 m. kovo mėn. Šių metų liepos mėn. gyventojai pastebėjo, kad jų namo, esančio Kalvarijų g. 53A sienos pradėjo skylinėti, žemyn pajudėjo namo pamatai. Apžiūrėdami Kalvarijų g. 53A esantį pastatą, draudimo specialistai nustatė įtrūkimus butų išorinėse ir vidaus sienose. Statybų metu atsivėrę įtrūkimai matomi ir pastato fasadinėje dalyje.

Lapkričio pradžioje Seimo narys L. Jonauskas, reaguodamas į Kalvarijų g. 53A daugiabučio namo gyventojų prašymą padėti, kreipėsi į Aplinkos ministeriją, kuriai yra pavaldi Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija 2022 metų lapkričio 28 dieną pranešė, kad kreipsis į teismą dėl daugiabučio Kalvarijų gatvėje statybų teisėtumo.

Susiję straipsniai

Close