V. Blinkevičiūtė kviečia dovanoti pagalbą Ukrainos moterims ir mergaitėms

V. Blinkevičiūtė kviečia dovanoti pagalbą Ukrainos moterims ir mergaitėms

Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė Kovo 8-ąją gyventojus kviečia prisidėti prie pagalbos Ukrainos moterims ir mergaitėms.

Pasak V. Blinkevičiūtės, karas akivaizdžiai parodė, kad tėvynės gynimas nepriklauso nuo lyties. Kaip yra skelbusi Olena Zelenska, 37 tūkst. moterų tarnauja Ukrainos armijoje, iš jų apie 13 tūkst. tiesiogiai dalyvauja kariniuose veiksmuose. O dalis moterų dirba su parama kariuomenei bei teikiant kitą reikalingą pagalbą institucijose ir bendruomenėse.

„Deja, tuo pat metu moterys tampa žiauriausių karo nusikaltimų taikiniais – seksualinis smurtas naudojamas kaip karo ginklas. Moterys ir mergaitės prievartaujamos, verčiamos stebėti prievartą prieš savo vaikus ar kitus šeimos narius. O pagalbos – nuo medicininių priemonių iki psichologinės pagalbos ir reabilitacijos – katastrofiškai trūksta“, – konstatuoja V. Blinkevičiūtė.

Tarptautinės organizacijos pripažįsta, kad tikrasis nusikaltimų prieš moteris mastas šiuo metu nėra žinomas, tačiau iš tūkstančių pranešimų akivaizdu, kad skaičiai – sukrečiantys.

„Mūsų visų pagalba ir parama šiuo neramiu laiku yra ypač reikalinga. Tęskime ją. Ukrainos moterys nepasiduoda ir nesustoja – nesustokime ir mes“, – sako LSDP lyderė.

„Besilaukiančioms ir bunkeriuose gimdančioms mamos, maitinančioms naujagimius virš galvos krentant bomboms, baisiausias traumas patyrusioms Ukrainos gynėjoms reikia visų mūsų paramos. Taigi dovanokime joms pagalbą“, – kviečia V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų pirmininkė siūlo gyventojams prisidėti prie pagalbos iniciatyvų, kurių pasirinkimas tikrai platus. Pavyzdžiui, organizacija „Lygiai“ renka būtent moterims skirtą paramą.

„Žinau, kad ukrainiečiams pernai buvo perduota mobili ginekologijos klinika, skirta teikti pagalbą moterims ir mergaitėms, gyvenančioms nuo miesto nutolusiose vietovėse. Mobilią kliniką Ukrainai atsiuntė Lietuvos žmonės, aukoję pinigus moterims padedančiai organizacijai „Lygiai“. Mūsų palaikymas yra neapsakomai svarbus šioms moterims“, – priduria ji.

Organizacijai „Lygiai” galima aukoti čia: https://lygiai.org/paaukok

Susiję straipsniai

Close