Socialdemokratai ragins Seimą padėti šeimoms įsigyti būstą, nuomininkus atleisti nuo mokesčių, leisti už elektrą atsiskaityti dalimis

Socialdemokratai ragins Seimą padėti šeimoms įsigyti būstą, nuomininkus atleisti nuo mokesčių, leisti už elektrą atsiskaityti dalimis

Pavasario sesijoje Seimas svarstys daugiau nei 60 socialdemokratų projektų.

„Kviesime Seimą pritarti mūsų pasiūlymui lengvinti kainų šoką žmonėms, stiprinti vaikų apsaugą ir pasirūpinti griūvančiais tiltais“, – vardija Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Ji primena, kad socialdemokratai teikia siūlymą didinti mokesčius bankams, besipelnantiems iš infliacijos.

Daugiau paramos įsigyjant ir nuomojant būstą

Seimo Ekonomikos komiteto primininko pavaduotojas socialdemokratas Gintautas Paluckas apžvelgia socialdemokratų projektus, kuriais siekiama lengvinti kainų naštą gyventojams.

„Turime galvoti, ką daryti, kad žmonės nebūtų įvaryti į kampą, dabar ir ateityje. Augant gyventojų įsiskolinimams už elektrą, siūlome leisti žmonėms išdėstyti apmokėjimą dalimis: elektros tiekėjai privalėtų pasiūlyti vartotojui ne mažiau kaip 3 mėnesių trukmės įsiskolinimo dengimo grafiką“, – pasiūlymo esmę paaiškina G. Paluckas.

Parlamentaras su frakcijos kolegomis taip pat teikia projektą, kuriuo siūlo valstybės paramą pirmajam būstui teikti didesniam ratui žmonių: siūloma išplėsti „jaunos šeimos“ apibrėžimą – iki 40 metų.

Socialdemokratai siūlo palengvinti naštą ir tiems, kurie neturi nuosavų namų, todėl būstą nuomojasi: jiems būtų taikoma gyventojų pajamų mokesčio lengvata.

„Taip palengvintume nuosavo būsto neturinčių asmenų materialinę padėtį ir padėtume jiems išvengti skurdo spąstų, kai žmonės negali išsikelti iš nuomojamo būsto į nuosavą, nes negali sukaupti pradinio įnašo“, – pabrėžia G. Paluckas.

Ragina atiduoti žmonėms tai, ką jie uždirbo ar sukaupė

Socialdemokratai G. Paluckas ir Linas Jonauskas Seimui teiks įstatymo pataisas, kuriomis siūlo atsisakyti prievartinio įtraukimo į II pakopos pensijų fondus. Sukauptas lėšas žmonės galėtų atsiimti.

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas teikia pakeitimus, kurių tikslas – kovoti su „vokeliais“ ir kitokiais darbdavių gudravimais.

„Praktikoje netrūksta atvejų, kai imituojant su darbu susijusias kompensacijas yra išmokama dalis darbo užmokesčio: pavyzdžiui, miesto ar tarpmiestiniais maršrutais kursuojančių autobusų vairuotojams“, – problemą įvardija J. Sabatauskas.

Vaikams – didesnės išmokos, teisinė pagalba

Socialdemokratai siūlo didinti išmokas kiekvienam gimusiam, įvaikintam ar globojamam vaikui, iki jam sukaks pusantrų metų: išmoka būtų kone dvigubai didesnė nei dabar ir siektų 920 EUR „į rankas“.

Socialdemokratė Dovilė Šakalienė su frakcijos kolegomis teikia Seimui projektus, skirtus sustiprinti teisinę pagalba nuo seksualinės prievartos nukentėjusiems vaikams.

„Kokybiška valstybės garantuojama teisinė pagalba turi būti prieinama kiekvienam nepilnamečiui, nukentėjusiam nuo nusikalstamos veikos seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui. Tai apima ir šeimos teisę pasirinkti kompetentingą advokatą“, – projekto tikslą paaiškina D. Šakalienė.

Darbuotojams – sveikatos gerinimo atostogos

Socialdemokratai taip pat sieks Seimo pritarimo pasiūlymui suteikti daugiau laisvo laiko darbuotojams, kad šie galėtų pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata.

Socialdemokratas Eugenijus Sabutis siūlo numatyti papildomą poilsio dieną per mėnesį darbuotojams, prižiūrintiems ar slaugantiems sergančius tėvus, taip pat tiems, kurių tėvams – 75 metai ir daugiau.

Socialdemokratas L. Jonauskas Seimui teikia projektą, kuriuo siūlo suteikti darbuotojams 3 dienų sveikatos gerinimo atostogas.

Ragins susirūpinti blogėjančiais keliais ir avariniais tiltais

E. Sabutis su frakcijos kolegomis sieks Seimo pritarimo idėjai, kad kelių ir tiltų priežiūrai būtų skiriamos lėšos, surenkamos iš transporto priemonių registracijos mokesčio. Be to, bus siūloma peržiūrėti ir visą Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo tvarką.

„Šalies infrastruktūra nyksta akyse. Būtina skubiai papildomai finansuoti tiek valstybinių, tiek savivaldybių kelių infrastruktūrą“, – įspėja E. Sabutis.

Aiškios taisyklės paspirtukams

O J. Sabatauskas tikisi Seimo pritarimo pataisoms, kuriomis siūloma apibrėžti elektrinio paspirtuko sąvoką ir numatyti būtinuosius reikalavimus šioms transporto priemonėms bei jų vairuotojams.

„Daugėjant skrajojančių paspirtukininkų, laikas nustatyti aiškias taisykles. Priėmus šį teisės aktą, saugiau jaustųsi ir patys paspirtukų vairuotojai, ir pėstieji“, – įsitikinęs J. Sabatauskas.

Close