V. Blinkevičiūtė įvertino G. Landsbergio „kūlvirsčius“ užsienio politikoje: veikiama chaotiškai

V. Blinkevičiūtė įvertino G. Landsbergio „kūlvirsčius“ užsienio politikoje: veikiama chaotiškai

 Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, komentuodama aktualijas „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“ sako, kad užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atsisakymas susitikti su Taivano užsienio reikalų ministru ir jo pareiškimai, kad vyksta pokalbiai su Kinija dėl dvišalių santykių normalizavimo dar kartą parodė, kad ministras užsienio politiką vykdo chaotiškai.

„Jokio nuoseklumo, kaip matome, nėra. Viskas per trumpą laiką gali apsiversti 180 laipsnių kampu. Iš pradžių galime patirti nuostolius, juos neigti, o po to jau viską taisyti. Taigi būna ir taip – vieną dieną „drakono žudikas“, kitą – jau drakono draugas“, – penktadienį kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

LSDP lyderė priminė, kad socialdemokratai ne kartą įvardijo esmines konservatorių vykdomos užsienio vykdomos politikos bėdas.

„Konservatorių vykdoma užsienio politika dažnai yra neprofesionali, paremta asmeninėmis ambicijomis, emocijomis, o ne rizikų įvertinimu ir valdymu. Tą gerai iliustruoja ir Taivaniečių atstovybės atidarymas ir sąmoningas ministerijos vadovų sprendimas ją pavadinti „Taivaniečių“, o ne „Taipėjaus“, kaip kad yra kitose šalyse. Taip pat blogai, kad dažnai nėra tariamasi su strateginiais partneriais ir negerai, kad kartais per mažas dėmesys skiriamas stabiliam Lietuvos užsienio politikos krypties palaikymui“, – pridūrė V. Blinkevičiūtė.

Ji atkreipė dėmesį, kad konservatoriams įgyvendinant užsienio politiką, kai kalbama apie bendravimą su mums svarbiomis valstybėmis, pavyzdžiui, Vokietija, „vyrauja konfliktiškas tonas“.

„Visa tai kartais sukuria chaosą ir neapibrėžtumą, neįvertinamos rizikos. G. Landsbergis anksčiau yra sakęs, kad Taivano posūkis buvo grynai ekonominis, o rezultatai bent kol kas rodo priešingai. (...) Taigi susidaro įspūdis, kad konservatoriai kalba apie „vertybinę“ užsienio politiką, bet realiai jie patys renkasi, kada kokias vertybes pritaikyti.  Tai ir sukuria nenuoseklumą bei nuostolius, o kas blogiausia – konfliktus su strateginiais partneriais“, – pažymėjo LSDP pirmininkė.

Visą „Žinių radijo“ laidą galite rasti čia.

Susiję straipsniai

Close