V. Blinkevičiūtė: koalicija braška, o I. Šimonytei nepavyksta visų sutelkti bendram darbui

V. Blinkevičiūtė: koalicija braška, o I. Šimonytei nepavyksta visų sutelkti bendram darbui

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė, vertindama valdančiojoje koalicijoje gilėjančius nesutarimus, teigia, kad tai yra nesikalbėjimo ir lyderystės trūkumo pasekmė. Apie tai ji kalbėjo penktadienį duodama interviu „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“.

„Tos viešos rietynės ir kiti „laisviečių“ išsiškokimai – tai yra pasekmės. Nesikalbėjimo, dialogo trūkumo, lyderystės nebuvimo pačioje valdančiojoje koalicijoje. Man atrodo, kad premjerei Ingridai Šimonytei nepavyksta sutelkti valdančiosios koalicijos partnerių bendram, nuosekliam, konstruktyviam darbui. Nepavyksta įtikinti siūlomų idėjų ir veiksmų naudingumu, tų idėjų prasme, būtinumu“, – penktadienį komentavo V. Blinkevičiūtė.

Ji čia pat atkreipė dėmesį, kad valdančioji koalicija, sudaryta iš konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ dirba trejus metus.

„Ir „laisviečiai“ atsibudo tik dabar, o kur jie buvo trejus metus? Dabartinis jų oponavimas primena ne nuoširdų rūpestį, o tiesiog desperatiškus bandymus priminti apie save, apie savo egzistavimą. Tiesiog „laisviečiai“ ieško vietos po politine saule. Taip iš šono atrodo“, – sakė LSDP pirmininkė.

V. Blinkevičiūtė pažymėjo, kad situacija valdančiojoje koalicijoje ženkliai pradėjo blogėti šių metų vasarą, kuomet konservatorių lyderiai vienašališkai paskelbė inicijuosiantys pirmalaikius Seimo rinkimus, o premjerė I. Šimonytė žadėjo atsistatydinti po NATO viršūnių susitikimo, tačiau vėliau persigalvojo.

„Tokie kūlvirsčiai nebuvo derinti su koalicijos partneriais, su niekuo nederinti. Visi pamatė, kad konservatoriai gali elgtis su niekuo nepasitarę vienašališkai, labai agresyviai, rizikuodami ir valstybės stabilumu, rizikuoti ministrų kabineto griūtimi. (...) Kita vertus, kuo dar reiškiasi valdančiosios koalicijos partnerių „laisviečių“ nepasitenkinimas, išskyrus viešus pasibarimus? Niekuo. Visi „laisviečių“ ministrai toliau užima savo postus“, – priminė V. Blinkevičiūtė.

Visą „Žinių radijo“ interviu su V. Blinkevičiūte rasite čia.

Susiję straipsniai

Close