Socialdemokratų frakcija: dvi ministerijos galėtų būti sujungtos

Socialdemokratų frakcija: dvi ministerijos galėtų būti sujungtos

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos atstovai Rasa Budbergytė ir Linas Balsys siūlo sujungti Ekonomikos ir inovacijų ministeriją su Energetikos ministerija. Tokį sprendimą, pasak socialdemokratų, diktuoja susidariusi situacija, kai valdantieji neranda tinkamo kandidato vadovauti Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, o laiko šios vyriausybės darbui lieka vis mažiau.

„Juk prieš dešimtmetį Ūkio ministerija buvo suskaidyta į dvi – Energetikos ir Ūkio, kuri pervadinta į Ekonomikos ir inovacijų. Tuomet šio skaidymo ėmęsi konservatoriai žadėjo, kad toks jų sprendimas mokesčių mokėtojams nekainuos papildomų pinigų. Vis dėlto darbuotojų skaičius abiejose ministerijose nuosekliai tik didėjo, augo ir šių ministerijų išlaidos. Ministerijų sujungimas taupytų administracinius resursus ir biudžeto lėšas“, - sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė, dirbanti Biudžeto ir finansų komitete R. Budbergytė.

Ministerijų sujungimas taupytų administracinius resursus ir biudžeto lėšas.

Socialdemokratai primena, kad dabartinės Vyriausybės programoje taip pat buvo įrašytas siekis sujungti ministerijas. Valdantieji turi dar laiko išpildyti šį savo pažadą rinkėjams.

„Jungiant ministerijas turėtų būti išsaugoti strateginiai valstybės projektai – tokie kaip elektros tinklų sinchronizavimas. Lietuvos energetikos sistemos sujungimas su kontinentinės Vakarų Europos elektros perdavimo tinklais yra itin svarbus šalies energetinei nepriklausomybei įtvirtinti projektas. Jo įgyvendinimas turės didelės įtakos ir Lietuvos ekonomikos raidai, reikalaus ne vieno inovatyvaus sprendimo, todėl yra daug platesnės reikšmės nei vien energetika. Šiuo požiūriu dviejų ministerijų apjungimas leistų geriau koordinuoti sinchronizacijos vykdymą, kad iki 2025 metų tikrai būtume visiškai pasirengę turėti efektyviai veikiančią, patikimą elektros energetikos sistemą“, - sako Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnės pavaduotojas L. Balsys.

Susiję straipsniai

Close