Socialdemokratai siūlo Vyriausybei finansuoti vaikų vasaros stovyklas: daugelis šeimų tam neturi pinigų

Socialdemokratai siūlo Vyriausybei finansuoti vaikų vasaros stovyklas: daugelis šeimų tam neturi pinigų

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija įregistravo Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo 7–16 metų vaikams iš valstybės biudžeto apmokėti kasmetines edukacines 5–7 dienų trukmės vasaros stovyklas.

Socialdemokratų teigimu, tai padėtų išspręsti vaikų užimtumo problemą, pagerintų jų fizinę bei emocinę būklę.

Pasak Lino Jonausko, įstatymo pataisų autoriaus, mokslininkai nustatė, kad daugiau nei trečdalio tirtų Lietuvos vaikų emocinė būsena ir/arba elgesys pirmojo karantino metu pablogėjo.

Padaugėjo vaikų galvos skausmų, kurie sietini su ilgesne sėdėjimo prie ekranų trukme, mažesniu fiziniu aktyvumu, trumpesniu buvimu lauke. Taip pat padaugėjo vaikų regėjimo sutrikimų ir nutukimo atvejų ir pastebimai sumažėjo vaikų, dalyvaujančių neformaliame ugdyme.

Tuo tarpu vaikai, dalyvaujantys neformalaus ugdymo užsiėmimuose, prie ekranų praleido mažiau laiko, jų fizinė ir psichikos buvo sveikata geresnė, o noras mokytis ir mokymosi pasiekimai – didesni.

„Tai rodo, kad privalome daugiau dėmesio skirti neformaliam vaikų ugdymui. Ne visi tėvai turi galimybes nupirkti kelialapius į vasaros stovyklas, tačiau jos tikrai reikalingos tam, kad padėtų grąžinti vaikams socialinius, fizinio aktyvumo ir kitus prarastus įgūdžius“, – sako parlamentaras.

L. Jonausko teigimu, šiuo metu valstybės dėmesys vaikų neformaliam ugdymui vasaros metu yra labai mažas.

„Dažniausiai į vasaros stovyklas vyksta turtingesnių tėvų vaikai, nes dažnai šeimai nepakanka tam lėšų. Valstybė finansuoja vasaros stovyklas socialiai remtiniems vaikams, taip pat Švietimo, mokslo ir sporto ministerija neseniai leido savivaldybėms naudoti karantino metu sutaupytas neformalaus vaikų švietimo krepšelio lėšas vaikų vasaros stovykloms. Šių lėšų nepakanka visiems vaikams. Pažeriama tik labai nedidelė saujelė lėšų, kuria gali pasinaudoti labai mažas vaikų skaičius. Valstybės investicija į vaikų  edukaciją, fizinę, psichinę gerovę, yra pati geriausia investicija“, – teigė L. Jonauskas.

Photo by Sharon McCutcheon from Pexels

Susiję straipsniai

Close