Socialdemokratai reikalauja atsakyti, kaip bus mokami atlyginimai medikams

Socialdemokratai reikalauja atsakyti, kaip bus mokami atlyginimai medikams

Seimo socialdemokratai kelia klausimą – kaip bus mokami atlyginimai ir žadami priedai šalies medikams, jeigu šalies sveikatos apsaugos įstaigoms nėra skiriama papildomo finansavimo tiems priedams mokėti. Dabar politikai kalba apie vis didesnius priedus prie medikų algų, tuo tarpu tų padidintų darbo užmokečių išmokėjimas paliekamas pačioms gydymo įstaigoms. Seimo socialdemokratų partijos frakcija raštu kreipėsi į Valstybinę ligonių kasą, reikalaudama atsakyti, iš kokių lėšų  bus mokamas darbo užmokestis medikams – tiek gydantiems koronavirusu užkrėstus pacientus, tiek kitiems, dėl karantino dirbantiems pasikeitusiomis aplinkybėmis.

Sveikatos apsaugos ministras su koronavirusu susiduriantiems medikams pažadėjęs 15 procentų didesnius atlyginimus, nenurodė finansavimo šaltinio.

„Problema yra tai, kad Sveikatos apsaugos ministras su koronavirusu susiduriantiems medikams pažadėjęs 15 procentų didesnius atlyginimus, nenurodė finansavimo šaltinio – iš kokių lėšų tie didesni atlyginimai turėtų būti išmokėti. Todėl ir klausiame atsakingos institucijos – Valstybinės ligonių kasos – kaip numatoma finansuoti sveikatos priežiūros įstaigas, kurioms dėl COVID-19 diagnozių paslaugų apimtys išaugo. Juk darbo užmokesčio fondas jose turėtų būti bent 15 procentų didesnis. Taip pat klausiame, kaip bus finansuojamos tos gydymo įstaigos, kuriose dėl karantino paslaugų teikiama kur kas mažiau. Juk medikai neturėtų nukentėti dėl paskelbto  karantino”, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai Valstybinės ligonių kasos klausia ir, ar bus atskirai kompensuojamos gydymo įstaigų išlaidos apsauginių kaukių, respiratorių, aprangos ir kitų apsaugos priemonių įsigijimui.

Taip pat, socialdemokratų manymu, labai svarbu, kad išlaidas sveikatos įstaigoms planuojančios Valstybinės ligonių kasos atstovai dalyvautų Nacionaliniame krizės valdymo komitete ir krizės valdymo komitetas veiktų pačioje Ligonių kasoje.

Susiję straipsniai

Close