G. Paluckas: jei neužbėgsime už akių, Lietuvoje gali įsivyrauti „naktinė ekonomika“

G. Paluckas: jei neužbėgsime už akių, Lietuvoje gali įsivyrauti „naktinė ekonomika“

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad nuo planų apie žmones pasieksiančius milijardus eurų būtina pereiti prie konkrečių veiksmų, nes dabar kaip niekad svarbu mažinti visuomenėje tvyrantį nesaugumo jausmą.

Daugelis žmonių gyvena nuo „algos iki algos“, jų santaupos tirpsta. Matome, kaip vakarais pusrūsiuose teikiamos grožio paslaugos, imami greitieji kreditai.

Pirmadienį Vyriausybėje pristatytos „Invegos“ finansinės priemonės verslui, patiriančiam sunkumų dėl COVID-19, pasak LSDP pirmininko, yra skirtos bankams, tuo metu kada pinigai pasieks žmones, lieka neaišku.

„Daugelis žmonių gyvena nuo „algos iki algos“, jų santaupos tirpsta. Matome, kaip vakarais pusrūsiuose teikiamos grožio paslaugos, imami greitieji kreditai. Kuo greičiau informuosime žmones apie tai, kada jų pinigines pasieks realūs pinigai, tuo bus geriau. Jei laiku to nepadarysime, žmonės ilgainiui nebus linkę laikytis karantino sąlygų, visuomenės grupėse įsivyraus nepasitenkinimas“, - sako G. Paluckas.

Jeigu valstybės pagalbos žmonės nesulauks, tikėtina, kad bus ieškoma „individualių išeičių“, prognozuoja LSDP pirmininkas.

„Gali būti taip, kad žmonės supanikuos ir problemas ims spręsti patys – ims prekiauti, nors to daryti negali, pažeidinėti karantino sąlygas. Ir taip sukels pavojų ir sau, ir kitiems. Galų gale, įsivyraus „naktinė ekonomika“, kuomet kirpėjai savo paslaugas teiks, o trąšomis bus prekiaujama naktimis“, - teigia G. Paluckas.

Pasak politiko, visuomenėje jaučiamas nerimas dėl ateities, nes darbuotojų, išsiųstų į nemokamas atostogas, taip pat tų, kuriems taikomos prastovos, skaičius auga.

Dabar pagrindinis valstybės uždavinys – įnešti kuo daugiau ekonominio saugumo tiems, žmonėms, kurie nuo karantino jau nukentėjo.

LSDP pirmininkas pažymi, kad be Vyriausybės paskelbtų planų apie milijardus eurų toliau, regis, taip ir nėra pajudėta.

„Kalbama apie paraiškas, tačiau, žinant mūsų biurokratinius institucijų įpročius ir patirtį, tai kelia dar daugiau klausimų. Dabar pagrindinis valstybės uždavinys – įnešti kuo daugiau ekonominio saugumo tiems, žmonėms, kurie nuo karantino jau nukentėjo ir nežino, ar ateityje jų darbovietės apskritai išliks“, - ragina G. Paluckas.

LSDP trečiadienį kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ir paprašė apsvarstyti galimybę smulkiausiam verslui (įmonėms, užsiimančiomis maisto prekyba ir įdarbinančioms iki 5 žmonių, taip pat žmonėms, įdarbinantiems save), įgyvendinantiems Vyriausybės keliamus, leisti atnaujinti veiklą arba atnaujinti veiklą bent jau ribotomis darbo valandomis.

Anot G. Palucko, Vyriausybės atstovai informavo, kad toks LSDP prašymas bus apsvarstytas.

Primename, kad laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pirmadienį paskelbė, kad artimiausiu metu bus paleistos trys priemonės, kurios padės verslui, patiriančiam sunkumų dėl koronaviruso: vadinamosios paskolų atostogos, garantijos ir paskolos.

Susiję straipsniai

Close