Socialdemokratai opozicinių frakcijų koalicinio susitarimo nepasirašys

Socialdemokratai opozicinių frakcijų koalicinio susitarimo nepasirašys

Seimo opozicinė Socialdemokratų partijos frakcija nesijungs prie opozicinių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) ir Darbo partijos (DP) frakcijų koalicijos.

Tokį sprendimą priėmė ketvirtadienį vakare posėdžiavusi partijos valdyba ir Seimo Socialdemokratų frakcija.

LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, komentuodama tokį partijos sprendimą, pabrėžia, kad partijos frakcija, dirbdama Seimo opozicijoje, yra aktyvi ir įgyvendina savo rinkimų programą.

„Galime puikiai dirbti opozicijoje ir nepasirašydami jokių sutarčių. Kad Seime priimtume Lietuvos žmonėms naudingus sprendimus, rašytiniai opozicijos susitarimai nebūtini. Su kitomis frakcijomis, kaip ir iki šiol, tarsimės dėl konkrečių iniciatyvų palaikymo", – sako V. Blinkevičiūtė.

Kaip pavyzdį ji pateikia pastaruosius Socialdemokratų frakcijos įstatymų projektus dėl „mamadienio" ar „tėvadienio" ir vieną vaiką auginantiems vaikams, galimybės gyventojams bet kada pasitraukti iš II-osios pensijų pakopos, Darbo kodeksą papildyti nuostatomis, reglamentuojančiomis mobingo sąvoką ir jo prevenciją bei daugelį kitų.

Seimo Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Sysas teigia, kad opozicinių frakcijų koalicinis susitarimas turėtų prasmę tik tuo atveju, jei jame būtų kalbama apie konkrečius siekius ir bendrus tikslus.

„Dabar viso to nėra. Sutartyje, kurią yra pasirašę „valstiečiai" ir „darbiečiai", sutariama dėl opozicijos lyderio posto, o ne dėl politinio turinio ar idėjų, dėl kurių veikiama bendrai. Socialdemokratai turi savo darbotvarkę, o ten, kur reikia palaikymo iš kitų frakcijų, kiekvienu konkrečiu atveju kalbėsimės", – sako A. Sysas.

Susiję straipsniai

Close