Seime kelią skinasi socialdemokratų pasiūlymas dėl darbo ginčų išlaidų kompensavimo

Seime kelią skinasi socialdemokratų pasiūlymas dėl darbo ginčų išlaidų kompensavimo

73 balsais „už“ Seime po pateikimo pritarta socialdemokratų pasiūlymui kompensuoti darbo ginčų išlaidas darbuotojams. Prie šio pasiūlymo dabar dirbs Seimo komitetai.

„Šiuo metu darbuotojas gali prisiteisti tik teisme patirtas bylinėjimosi išlaidas, o Darbo ginčų komisijoje nagrinėjamos bylos visa savo finansine našta gula ant darbuotojo pečių“, – paaiškina pataisas parengusi Seimo narė socialdemokratė Rasa Budbergytė. Bus keičiamas Darbo kodekso 217 straipsnis.

Suprasdami, kad advokato, ekspertizių ir kitokias ginčo išlaidas teks dengti iš savo kišenės, darbuotojai dažnai nusprendžia išvis neginti savo teisių. „Taip susitaikoma su neteisybe“, – įspėja R. Budbergytė.

„Darbuotojas visada yra silpnesnioji šalis. Jei mūsų pasiūlymas virs kūnu, darbuotojai galės drąsiau ir ryžtingiau ginti savo teises ir interesus, o darbdaviai ims atsakingiau žiūrėti į darbuotojų teises ir poreikius. Žinodamas, kad gali tikėtis patirtų išlaidų atlyginimo, darbuotojas galės pasitelkti kvalifikuotą advokatą savo teisėms ginti“, – pažymi parlamentarė.

Tais atvejais, kai darbuotojas įrodo esantis teisus, Darbo ginčų komisija jam galėtų priteisti patirtas bylinėjimosi išlaidas, pavyzdžiui, susijusias su ekspertizės ar laboratorinių tyrimų atlikimu, vertimu, taip pat su advokato ar advokato padėjėjo pagalba.

DK pakeitimo projektą kartu su R. Budbergyte teikė socialdemokratų Seimo frakcijos nariai Liudas Jonaitis, Linas Jonauskas, Vidmantas Kanopa, Julius Sabatauskas, Eugenijus Sabutis, Vilija Targamadzė ir Kęstutis Vilkauskas.

Susiję straipsniai

Close