G. Paluckas: kai kurie darbdaviai nenori dalintis krizės našta

G. Paluckas: kai kurie darbdaviai nenori dalintis krizės našta

Į Vyriausybę kreipęsi ir laikinai keisti Darbo kodekso nuostatas prašantys darbdaviai nenori dalintis Lietuvą užklupusios krizės našta, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak politiko, ministrų kabinetas darbdavių atstovų pasiūlymams negali pritarti, nes tokie sprendimai didintų dirbančiųjų nusivylimą valstybe.

„Užšaldžius“ arba kuriam laikui panaikinus ar pakeitus dalies darbo santykių reguliavimą, karantino metu krizės naštą neštų tik darbuotojai. Jie būtų atleidžiami ir neapginami. Visuomenei nuo to būtų tik blogiau. Ekonominis nesaugumas, depresija ir panašūs dalykai prie bendrystės jausmo niekaip neprisideda“, - sako G. Paluckas.

Darbuotojų ir darbdavių santykius, primena jis, galima reguliuoti kolektyvinėmis sutartimis. Pasak G. Palucko, jose galima numatyti bei apibrėžti, kaip darbdaviai bei darbuotojai įveiks krizę solidariai dalindamiesi krizės našta.

„Iš to, ką matome, akivaizdu, kad vienas verslas, nors ir susiveržęs, padeda ir darbuotojams, ir valstybei – aukoja gydytojams, poliklinikoms, socialiniams darbuotojams. Kiti, pasirodo, žiūri tik savęs – palieka žmones be pajamų, verčia eiti į prastovas, nemokamas atostogas“, - vertina G. Paluckas.

Kaip skelbia žiniasklaida, darbdavių atstovai Vyriausybei siūlo laikinai keisti kai kurias Darbo kodekso nuostatas. Pavyzdžiui, taikyti darbo režimo pakeitimus , nustatyti trumpesnį (įspėti ne prieš 30, bet 14 dienų) informavimo apie atleidimą terminą, keisti išmokų dydį bei kitus pakeitimus.

Susiję straipsniai

Close