K. Vilkauskas: kai kurstomos baimės, gali padėti didesnis policijos matomumas bendruomenėse

K. Vilkauskas: kai kurstomos baimės, gali padėti didesnis policijos matomumas bendruomenėse

„Žmonės bijo", – sako politikai, aktyvistai ir bendruomenių atstovai, kalbėdami apie neteisėtai sieną kirtusių migrantų laikiną apgyvendinimą Lietuvoje. Nors šiuo metu dėmesio centre – pasienis ir užkardose dirbantys pasieniečiai bei migrantų laikino apgyvendinimo vietose budintys Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas įsitikinęs, kad labai svarbus, jei ne lemiamas vaidmuo dabartinėje situacijoje tenka policijai. Anot parlamentaro, „labai svarbu, kad policija netaptų situacijos įkaite."

Norėdamas geriau suprasti, kaip dabartinę situaciją regi teisėsaugininkai, K. Vilkauskas susitiko su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla.

„Vadinamosios migrantų krizės valdymo koordinavimas turėtų būti viso ministrų kabineto – taigi visų pirma premjerės – užduotis, negalima leisti Vidaus reikalų ministerijai atsidurti atpirkimo ožio pozicijoje.

Kita vertus, policijai tenka didžiulis vaidmuo komunikuojant bendruomenėms, kad viešojo saugumo situacija yra stabili, – jau nekalbu apie kasdienį viešojo saugumo užtikrinimą. Būtina didinti policijos matomumą bendruomenėse – policija turi spinduliuoti stabilumą, neutralizuoti įtampas, užtikrinti gyventojus, kad situacija visiškai kontroliuojama.

Reikia kruopščiai išanalizuoti įvykusius incidentus ir pasidaryti išvadas – kad tokie dalykai kaip objektų padeginėjimas sukarintame objekte ir dirbtinė konfrontacija su susirinkusių žmonių grupėmis ateityje tiesiog būtų neįmanomi", – sako K. Vilkauskas.

Su policijos generaliniu komisaru parlamentaras sako aptaręs savivaldybių viešosios tvarkos skyrių stiprinimo galimybes. Anot K. Vilkausko, savivaldybės, jų viešosios tvarkos padaliniai galėtų tapti esmine paspirtimi policijai dirbant įtemptoje situacijoje. „Esama įvairių rezervų savivaldybių viešosios tvarkos pajėgumams stiprinti", – pažymi K. Vilkauskas.

Susiję straipsniai

Close