V. Blinkevičiūtė po susitikimo su Prezidentu dėl migrantų krizės: visi turime dirbti vieningai

V. Blinkevičiūtė po susitikimo su Prezidentu dėl migrantų krizės: visi turime dirbti vieningai

Opozicinės Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad valdant migrantų krizę visos politinės jėgos ir valstybės institucijos turi dirbti vieningai ir atsakingai.

Apie tai ji kalbėjo komentuodama parlamentinių partijų vadovų susitikimą su šalies vadovu Gitanu Nausėda.

V. Blinkevičiūtė priminė, kad socialdemokratai Vyriausybei yra pateikę išsamų dokumentą su 31 praktiniu pasiūlymu, kaip efektyviau valdyti susiklosčiusią situaciją: nuo komunikacijos, tarptautinio veikimo iki savivaldos įtraukimo ir integracijos programos.

„Reikia sutelkti visas pajėgas, kad turėtume realią sienos apsaugą, o ne tokią, kokia buvo iki šiol. Mes palaikysime visus sprendimus, kad sienos apsauga su trečiąja valstybe būtų reali.

Taip pat, vykdant užsienio politiką, reikia pasitelkti visas Europos Sąjungos institucijas ir dirbti su jomis kartu tam, kad išardytume nelegalios migracijos tinklus atitinkamose valstybėse. Kad migrantų srautai būtų sumažinti – kito kelio nėra“, – pabrėžė V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų pirmininkė taip pat sakė, kad diskusijos dėl galimo nepaprastosios padėties įvedimo kol kas yra per ankstyvos.

„Šiuo metu neturėtume įvesti nepaprastosios padėties, nes negali būti taip, kad 3 tūkstančiai nelegalių migrantų galėtų pakirsti mūsų valstybės pagrindus. Bet situaciją reikia stebėti nuolat ir, reikalui esant, imtis atitinkamų veiksmų.

Susitikime aptarėme ir tai, kad sienos apsaugos sustiprinimui reikėtų įvesti tam tikrus įgaliojimus mūsų kariuomenei ir ją panaudoti, jeigu to prireiks“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Politikė priminė, kad sprendžiant migrantų krizę ypač svarbu komunikacija apie padėtį visuomenei bei bendras ir koordinuotas visų institucijų veikimas.

„Šioje labai rimtoje situacijoje turime būti labai vieningi ir veikti suderintai. Nepriklausomai nuo priklausymo politinėmis partijoms. Nes, priešingu atveju, džiaugsis tie, kurie yra anapus Europos Sąjungos sienos, kad pavyksta įnešti destrukciją mūsų valstybėje“, – vertino V. Blinkevičiūtė.

Ji taip pat akcentavo, kad sprendžiant migrantų krizę labai svarbūs yra Vyriausybės įsipareigojimai dėl migrantų apgyvendinimo atskirose savivaldybėse.

„Vyriausybė turi imtis visų priemonių, dirbdama kartu su  savivalda ir visuomene, kad būtų aišku, kodėl čia ir ne kitur įkurdinti migrantai. Kad būtų užtikrintas ir vietos bendruomenių, ir migrantų saugumas“, – pridūrė ji.

Susiję straipsniai

Close