Jonauskas pažėrė kritikos energetikos ministerijai: energijos taupymo planas – taupymas darbuotojų sąskaita

Jonauskas pažėrė kritikos energetikos ministerijai: energijos taupymo planas – taupymas darbuotojų sąskaita

Energetikos ministerijos parengtą planą, kuriuo ji siūlo taupyti energijos išteklius,  socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas kritikuodamas vadina karštos bulvės permetimu valstybės tarnautojams.

L. Jonausko teigimu, dauguma priemonių, kurias siūlo energetikos ministerija, yra skirtos taupyti darbuotojų sąskaita.

„Vienas iš energetikos ministerijos siūlymų –  leisti biudžetinių įstaigų, valstybės institucijų ir įmonių, kurios jau taiko nuotolinį darbą, darbuotojams nuotoliu dirbti penktadieniais ir pirmadieniais. Taip planuojama sutaupyti energetikos išteklius. Darbuotojai, dirbdami nuotoliniu būdu, daugiau elektros ir šilumos energijos, šilto vandens naudos savo namuose. Dažnas išeidamas į darbą žiemos metu prisuka šildymą ir vėl jį atsuka sugrįžęs iš darbo. Darbas namuose gal ir sumažins biudžetinių, valstybės institucijų išlaidas, tačiau visa tai bus daroma darbuotojų sąskaita – karšta bulvė tiesiog permetama valstybės tarnautojams“, – sako L. Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas kartu su frakcijos kolegomis Seimui jau anksčiau yra pateikęs Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlo įtvirtinti prievolę darbdaviui per 20 dienų susitarti su darbuotoju dėl nuotolinio darbo metu jo patiriamų išlaidų kompensavimo.

„Jeigu dirbdamas nuotoliniu būdu darbuotojas patiria papildomų išlaidų, susijusių su jo darbu, darbo priemonių įsigijimu, įsirengimu ir naudojimu, jos privalo būti kompensuotos. Kompensacijos dydį ir jos mokėjimo sąlygas darbdavys privalo suderinti su darbuotoju ne vėliau kaip per dvidešimt darbo dienų nuo nuotolinio darbo pradžios. Tai būtų sąžininga darbuotojų atžvilgiu, nes dirbant iš namų jų energijos išteklių vartojimas tikrai išaugtų“, – teigia L. Jonauskas.

Šios įstatymo pataisos naujoje Seimo rudens sesijoje persikels į svarstymo stadiją.

Susiję straipsniai

Close