Valdantieji nieko nepaiso: vėl išmetė socialdemokratų pasiūlymus dėl didesnių pajamų ir mažesnių kainų

Valdantieji nieko nepaiso: vėl išmetė socialdemokratų pasiūlymus dėl didesnių pajamų ir mažesnių kainų

Po opozicijos protesto valdantieji sugrąžino į Seimo darbotvarkę opozicijos pasiūlymus, tačiau tik tam, kad juos su trenksmu atmestų.

„Viltys, kad iš konservatorių galima tikėtis susiprotėjimo, žlugo“, – konstatuoja socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

Algirdas Sysas drauge su kolegomis teikė pasiūlymą keisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, o Eugenijus Sabutis – pasiūlymą papildyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą.

„Mūsų pasiūlymų esmė – veiksmingai apsaugoti ir didinti žmonių pajamas, į kurias kėsinasi infliacija, drastiškas kainų augimas“, – įsitikinęs A. Sysas.

Socialdemokratai siūlė NPD prilyginti einamųjų kalendorinių metų sausio 1 dieną galiojančiam MMA dydžiui. Koreguojama NPD dydžio nykimo formulė, naudojant koeficientą 0,29: NPD dydis nebegaliotų nuo ~ 30 000 eurų metinių darbo pajamų, taigi – 1,5 vidutinio mėnesio atlyginimo. Taip pat koreguojami NPD dydžiai, jeigu žmogui nustatytas ribotas darbingumas, jeigu asmuo gauną senatvės pensiją ir turi specialiųjų poreikių ar negalią.

E. Sabutis siūlė papildyti Pridėtinės vertės mokesčio įstatymą.

„Pasiūlymo esmė – mažinti kainų naštą žmonėms: šildymo, karšto vandens, malkinės medienos, elektros, dujų. PVM mokestis laikinai nebūtų taikomas centriniam šildymui, karštam vandeniui ir malkinei medienai, o 9 proc. PVM tarifas būtų taikomas elektros energijai ir gamtinėms dujoms“, – paaiškina E. Sabutis.

Siūlyta keisti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo IX-1007 20 straipsnį ir Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo Nr. IX-751 1252 straipsnį.

Susiję straipsniai

Close