Gintautas Paluckas primena: žmonės – ne žvėrys, narvuose netupi, kad ir kam tai bebūtų keista

Gintautas Paluckas primena: žmonės – ne žvėrys, narvuose netupi, kad ir kam tai bebūtų keista

Žinių radijo laidoje „Opozicija“ vedėjas Raigardas Musnickas apie tai, kaip valdžiai sekasi valdyti pandemiją, kalbino Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininką Gintautą Palucką.

Pasibaigiant pirmajai šio naujai išrinkto Seimo sesijai pradėjo vykti nuotoliniai plenariniai posėdžiai. G. Paluckas mano, kad tai didelis žingsnis į priekį ir vadina tai istoriniu įvykiu.

Kalbant apie karantino ribojimus, socialdemokratų pirmininkas mano, kad kai kurie yra pertekliniai ir tik erzina žmones. Kritikuoja valdžią baime prisiimti atsakomybę, o gal net bandymu kompensuoti griežtos rankos trūkumą.

Priminsiu – statistinis judėjimas Lietuvoje yra masinis, o šis nuolatinis apribojimas erzina žmones.

„Karantino banga nepraėjo, visų ribojimų atleisti nereikia, tačiau judėjimo tarp savivaldybių ribojimai galėtų būti tik proginiai – švenčių metu, kai norime pamažinti masinį judėjimą. Tačiau nuolatinis kontroliavimas ir postų laikymas yra vėjo gaudymas laukuose. <…> Šiuos pareigūnus galima būtų panaudoti gerokai prasmingesniems tikslams. Trūksta savanorių ligoninėse, būtų galima užtikrinti smulkaus verslo veiklą su priežiūra, jei trūksta pajėgumų. Tuo tarpu kontroliavimas gatvėse neduoda jokio apčiuopiamo rezultato. Negalima ir pateikti jokių skaičių, todėl mes visi remiamės kažkokiu tikėjimu, kad kažkas kažkur galbūt nenuvažiavo  ir galbūt tai turėjo poveikį. Priminsiu – statistinis judėjimas Lietuvoje yra masinis, o šis nuolatinis apribojimas erzina žmones.“

Kalbant apie kitus ribojimus Gintautas Paluckas mano, kad svarbiausia yra, jog nebūtų nekontroliuojamų būriavimųsi, kurie šiuo metu dažniausiai vyksta gamtoje. „Žmonės – ne žvėrys, narvuose netupi, kad ir kam tai bebūtų keista, – sako jis, – tuo tarpu žiemos pramogų centruose būtų atsakingi asmenys, kurie prižiūrėtų, kad būtų vykdomi reikalavimai karantino. Taip pat galėtų būti išankstinė registracija ir panašiai. Aklas draudimas yra neprotinga, jis žmones išstumia į nereguliuojamą užribį.“ Taip pat Gintautas pasisako ir apie situaciją su prekiautojais bei didžiaisiais prekybos centrais: „Čia atvirkščiai – žmonės siunčiami būriuotis“.

„Reikia gausybės šviesaus proto ir racionalaus mąstymo, nes šiandien bandoma kompensuoti kietos rankos poreikį ar mėginama atsverti pačių baimes, kad nieks neapkaltintų, jog kažko nepadarėme“, sako partijos pirmininkas, pabrėždamas, kad atsakomybės kratytis nereikia.

Į valdžios pasiteisinimą, kad jie vadovaujasi ekspertų rekomendacijomis, G. Paluckas tikina, jog ekspertai pateikia visą spektrą rekomendacijų – nuo visiško suvaržymo ir pačio griežčiausio karantino iki laisvesnių priemonių. Štai čia jo manymu yra politikų užduotis – pasverti poveikį.

Dar daugiau klausimų apie „valstiečių“ ir konservatorių kaktomušas, baimes dėl vakcinacijos proceso ir jo skaidrumo, Konstitucinio teismo teisėjų skyrimą ir pačių teisėjų pasaulėžiūrą klausykite Žinių radijo laidoje „Opozicija“:

Susiję straipsniai

Close