Įvertino sprendimą dėl diplomatų atšaukimo iš Kinijos: tai, ką daro G. Landsbergis – bejėgiška ir skandalinga

Įvertino sprendimą dėl diplomatų atšaukimo iš Kinijos: tai, ką daro G. Landsbergis – bejėgiška ir skandalinga

Trečiadienį Užsienio reikalų ministerijai (URM) paskelbus, jog konsultacijoms atšaukiama laikinoji Lietuvos reikalų patikėtinė Kinijoje, opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas teigia, jog taip Lietuva praktiškai nutraukia diplomatinius santykius su Kinija.

Pasak G. Palucko, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis „ir toliau veikia vienašališkai".

„Lietuva, atšaukusi diplomatus, de facto, pati nutraukia diplomatinius santykius, nes juos mezga ir palaiko diplomatai. Tai akivaizdus bejėgiškumas. Net Jungtinės Amerikos Valstijos, neturėdamos diplomatinių santykių su Kuba, išlaikė 200 darbuotojų korpusą.

G. Landsbergis ir toliau žaidžia vienašališką žaidimą bei save izoliuoja. Informacija apie tai nebuvo pateikta nei Seimui, nei, mano žiniomis, Prezidentui", – vertina G. Paluckas.

Politiko žodžiais, konflikto su Kinija pasekmės „Lietuvą lydės ne vienerius metus ir diplomatinių ryšių atkūrimui reikės didelių pastangų".

„Turime pasiruošti šaltajam santykių laikotarpiui, kuris truks gerą dešimtmetį. Net ir valdžiai pasikeitus, reikės daug laiko, kad diplomatiniai santykiai vėl būtų suformuoti. Bet tai apima ir ekonominius, kultūrinius klausimus, nes visi šie dalykai juda inertiškai. Jų atkūrimui dažniausiai reikia bent jau penkerių metų.

Taigi dabar tenka susitaikyti, kad diplomatinių santykių nebeturime ir tai, kad diplomatų sugrąžinimas į Lietuvą nederintas nei su Seimu, nei su Prezidentūra, yra akibrokštas", – sako socialdemokratas.

Primename, jog trečiadienį URM paskelbė, jog konsultacijoms atšaukiama laikinoji reikalų patikėtinė Kinijoje. Pasak URM pranešimo, Lietuvos atstovybė dirbs nuotoliniu būdu, o konsulinės paslaugos bus teikiamos „ribota apimtimi".

Ketvirtadienį užsienio reikalų ministras G. Landsbergis patvirtino, jog Lietuvos diplomatinių darbuotojų Pekine nėra.

Susiję straipsniai

Close