G. Paluckas: oficiali „valstiečių“ politika – manipuliavimas ir melas

G. Paluckas: oficiali „valstiečių“ politika – manipuliavimas ir melas

Valdančiųjų politika yra grįsta nuolatiniu manipuliavimu, atviru melu ir galios demonstravimu. Tai – pavojinga tendencija, liudijanti politinės kultūros nuosmukį, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

LSDP tarybos posėdyje jis kalbėjo, kad informacijos slėpimas, sprendimų derinimas prie politinio kalendoriaus, t. y. rinkimų – tai, kuo iš kitų politinių jėgų išsiskiria valdantieji „valstiečiai“.

„Kalbu apie mažųjų ligoninių pertvarką, rajoninių ligoninių pertvarką, apie sveikatos sistemos pertvarką. Lyg ir visi supranta, kur link visa tai veda, kas gi yra tas optimizavimas, tačiau sprendimai atidedami po savivaldos rinkimų. Kad žmonės, kurie netrukus balsuos, nesusigaudytų, už ką, už kokią politiką balsuoja. Tai – sąmoningas manipuliavimas ir melavimas apie tikruosius tikslus, apie tikrąsias iniciatyvas. Ir tai yra taikoma masiškai. Dabar tai – oficiali politika“, - sakė G. Paluckas.

LSDP pirmininko teigimu, tai tik vienas pavyzdys, liudijantis politinės kultūros nuosmukį. „Valstiečių“ viršūnėlės, pasak G. Palucko, vykdo politiką, grįstą asmeniškumais ir santykių aiškinimusi.

Pavyzdžiui, premjeras Saulius Skvernelis savo retorika ir veiksmais ne kartą pademonstravo, kad dialogas su visuomene jam nerūpi.

„Jis aiškiai sako, kad protestai yra blogis, kad socialiniam dialogui dėmesio neskirsime. Tai išprovokavo ir masinį mokytojų streiką, nors situaciją galima buvo suvaldyti labai greitai. Skvernelis taip elgiasi ne dėl vadybinio nesupratimo. Nedaroma dėl vertybinio suvokimo. Demonstruojama jėga: štai, mes turime įtaką, turime galią, parodysime jums vietą. Ta vieta rodoma medikams, mokytojams, visiems viešojo sektoriaus darbuotojams“, - kalbėjo G. Paluckas.

Nuošaly, anot G. Palucko, paliekami visi aktualiausi žmonėms klausimai. Pavyzdžiui, pensijų sistemos reforma, kuri įsigaliojo nuo sausio 1 d. „Informacinę kampaniją vykdo bankai, jų apžvalgininkai, ne Vyriausybė“, - atkreipė dėmesį jis.

Susiję straipsniai

Close