Linas Jonauskas siūlo žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui pačiam garbingai palikti postą

Linas Jonauskas siūlo žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui pačiam garbingai palikti postą

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas  Jonauskas mano, kad žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas turėtų atsistatydinti.

Pasak Seimo nario Lino Jonausko, nepavykus žemės ūkio ministro interpeliacijai, būtų garbinga, jei Kęstutis Navickas pats priimtų sprendimą trauktis iš pareigų.

„Ministras prarado pasitikėjimą, jam sunku bendrauti su socialiniais partneriais, opozicija, o tam, kad būtų įgyvendinta Vyriausybės programa jam reikės tartis, ieškoti kompromisų. Esant tokiems įtemptiems santykiams tarp ministro ir socialinių partnerių joks darbas nebebus įmanomas. Politika yra kompromisų menas ir pasikarščiavimams čia vietos nėra. Ieškant sprendimų turi būti bendraujama ir bendradarbiausima ir su žemdirbių ir ūkininkų organizacijų, ir su mokslininkų, ir su savivaldos atstovais. Geriausia, ką dabar galėtų padaryti ministras, – ne aštrinti situaciją, o garbingai pasitraukti ir užleisti vietą dirbti kitam, jį pakeisiančiam ministrui, kuris turėtų būti telkiantis, konstruktyvus ir išliktų principingas Europos žaliojo kurso atžvilgiu“, – sako L. Jonauskas.

L. Jonauskas mano, kad valdantieji, paskirdami Kęstutį Navicką į žemės ūkio ministro postą padarė klaidą ir toks konfliktas jau buvo užprogramuotas.

„Nesunkiai galima buvo nuspėti, kad Žemės ūkio ministerija turės valdyti ministro sukeltas krizes. Prisiminkime praėjusią Vyriausybę, kurioje Kęstutis Navickas ėjo aplinkos ministro pareigas. Jo įgyvendinama urėdijų reforma taip pat buvo lydima krizių. Vietoje to, kad, įgyvendinant reformas,  su socialiniais partneriais būtų konstruktyviai tariamasi, buvo žeminamas miškų sektoriaus darbuotojų vardas, urėdijų darbuotojams buvo klijuojamos vagių etiketės, su jais buvo nesiskaitoma, nekalbama. Iki šiol jaučiamos to pasekmės. Miškininko profesijos prestižas sumenko, mokymo įstaigos nebesurenka studentų, norinčių studijuoti miškininkystę. Politika yra kompromisų menas. Jei jie nedaromi, jei negerbiami socialiniai partneriai, politikos „darymas“ per prievartą padaro daugiau žalos, nei naudos“, – sako L. Jonauskas.

Susiję straipsniai

Close