Socialdemokratai reikalauja sprendimų – Vilniaus rajono gyventojai už šildymą moka daugiausiai Lietuvoje

Socialdemokratai reikalauja sprendimų – Vilniaus rajono gyventojai už šildymą moka daugiausiai Lietuvoje

Vilniaus rajono socialdemokratai paskelbė rezoliuciją dėl skandalingos situacijos, kuomet šios savivaldybės gyventojai už šildymą moka brangiausiai Lietuvoje. Remiantis gruodžio mėnesį Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos paskelbtais duomenimis, Vilniaus rajono gyventojai už šildymą moka kartais daugiau nei kitų šalies savivaldybių gyventojai.

Nemėžio (12,50 ct/kWh) ir Nemenčinės (12,89 ct/kWh) komunalininkų šilumos kainos yra daugiau nei du kartus didesnės nei Mažeikių (5,53 ct/kWh), Molėtų (6,94 ct/kWh) ar Kauno (5,30 ct/kWh). Vilniaus rajono gyventojai taip pat moka didesnę kainą nei kaimyninių Vilniaus miesto (8,74 ct/kWh) ar Šalčininkų rajono  (8,64 ct/kWh) savivaldybių gyventojai.

„Tai, jog du brangiausi komunalininkai Lietuvoje yra iš vienos savivaldybės rodo, jog būtent šios Vilniaus rajono valdžios vykdyta energetikos politika ir priimti sprendimai lėmė tai, kad už šildymą mokame brangiausiai Lietuvoje. Ilgą laiką nebuvo tinkamai investuota į rajono šilumos ūkius, priimti blogi sprendimai. Štai prie ko privedė sąstingis valdžioje, negebėjimas planuoti ir politinės naudos ieškojimas“, – teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Robert Duchnevič.

Anot socialdemokratų, ilgus metus Vilniaus rajono savivaldybės vykdyta energetikos politika buvo neefektyvi ir neatsakinga. Mažiausias kainas šalyje siūlantys komunalininkai seniai perėjo prie biokuro ir kitų medžiagų deginimo ir beveik visiškai atsisakė gamtinių dujų. Tuo tarpu 74% viso Nemenčinės komunalininko sudeginamo kuro sudaro gamtinės dujos ir 4,3% – biokuras, o Nemėžio komunalininko atveju – atitinkamai 94% ir 2,7%. 6 Nemenčinės komunalininkui priklausančios katilinės vis dar kūrenamos anglimis.

Pasak R. Duchnevičiaus, socialdemokratai šia rezoliucija siekia atkreipti dėmesį į opią problemą bei priversti Vilniaus rajoną valdančią Lietuvos lenkų rinkimų akciją – Krikščioniškų šeimų sąjungą imtis realių veiksmų, o ne toliau apsimetinėti, kad situacija normali.

„Žinoma, svarbu įvardinti, kas kaltas dėl susidariusios situacijos, bet dar svarbiau imtis veiksmų. Iš valdančiųjų reikalaujame aiškaus ir detalaus ilgalaikio plano, kaip kainos už šildymą Vilniaus rajone galėtų pasiekti bent jau Lietuvos vidurkį. Svarbu, kad prie to plano būtų numatytos ir lėšos, galbūt net kreipiamasi pagalbos į Vyriausybę. Nėra normalu, kad mūsų gyventojai moka du kartus daugiau nei Kauno“, sakė R. Duchnevič.

Rezoliucijos tekstas – ČIA.

Susiję straipsniai

Close