G. Paluckas: Lietuva dėl politinių motyvų atsisako įsigyti pigesnės elektros

G. Paluckas: Lietuva dėl politinių motyvų atsisako įsigyti pigesnės elektros

Vyriausybei svarstant Baltijos šalių susitarimą dėl Astravo atominėje elektrinėje pagamintos elektros nepirkimo, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas sako, kad siūlomas sprendimas Lietuvai būtų žalingas.

„Susitarimu latviai ir estai neprieštarauja, kad mes nepirktume elektros, o mes neprieštaraujame, kad jie pirktų. Ši schema Lietuvą nuskriaus dukart. Ne tik negausime jokių pajamų už elektros tranzitą mūsų laidais, bet ir mokėsim daugiau, kai pirksim tą pačią elektrą iš tarpininkų biržoje, kurie lengvai popieriuose ją pavers tiesiog rusiška, kurios importas į šalį pastaruosius kelis metus ir taip auga“, – teigia G. Paluckas.

Ne tik negausime jokių pajamų už elektros tranzitą mūsų laidais, bet ir mokėsim daugiau, kai pirksim tą pačią elektrą iš tarpininkų biržoje.

Politikas pažymi, kad Lietuva baltarusišką elektrą perka ir dabar, be to, prekyba kasmet auga.

„Kitoje kadencijoje šis Astravo „blokados“ farsas turės būti užbaigtas, nes jis nepasiekė jokių tikslų – elektrinė stovi, pradeda veikti, o Lietuva dėl politinių motyvų atsisako galimybės įsigyti galimai pigesnės elektros savo žmonėms ir verslams“, – sako G. Paluckas.

Pasak LSDP pirmininko, atominės elektrinės Astrave statybai reikėjo priešintis jos statybų pradžioje, o konservatorių reiškiamą kritiką esą Lietuva išduoda savo interesus jis vadina „veidmainiška“.

„Konservatorių nuolatiniai žmonių gąsdinimai dėl atominės šiuo neramiu metu kelia tik įtampą. Jie vis prekiauja baime, šiurpina tariamomis grėsmėmis, nors kai patys buvo valdžioje, Lietuvos pašonėje ir iškilo ta elektrinė”, – primena G. Paluckas.

 Jei su Baltarusija būtų bendradarbiaujama glaudžiau, galbūt elektrinė stovėtų kitur arba jos nebūtų buvę, vertina G. Paluckas.

„Konservatorių nuolatinė kritika prezidentui dėl platesnio dialogo su Baltarusija man atrodo veidmainiška ir neatsakinga. Prezidentas ėmėsi sunkaus diplomatinio uždavinio – dialogo su Baltarusija, kurio konservatoriai, būdami valdžioje, kaip įmanydami vengė. Dabar jie vėl siūlo daryti tą patį – užsibarikaduoti“, – teigia jis.

„Mūsų nacionalinis interesas yra žinoti, kas dedasi šalia Vilniaus, kuris patenka į Astravo atominės elektrinės evakuacijos zoną. Taigi buką ir aklą stručio politiką Baltarusijos atžvilgiu seniai metas persvarstyti“, – sako G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close