G. Paluckas: Vyriausybė turi nutraukti eksperimentus su žmonių sveikata (papildyta statistika)

G. Paluckas: Vyriausybė turi nutraukti eksperimentus su žmonių sveikata (papildyta statistika)

Gydymo įstaigose tįstant eilėms ir aiškėjant, kad šiemet Lietuvoje mirė 700 žmonių daugiau nei pernai, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas Vyriausybę ragina pasimokyti iš karantino metu darytų klaidų.

„Sveikatos politikos formuotojai pamiršo, kad ligoninės turi mažiausiai dvejas duris. Nepaisant koronaviruso, planinės paslaugos žmonėms turi būti užtikrinamos ir teikiamos. Tam visos galimybės yra ir kai kuriose įstaigose visa tai yra sustyguota“, – pažymi G. Paluckas.

Jis ragina Vyriausybę peržiūrėti sveikatos paslaugų teikimo tvarką, suteikti daugiau galių dėl to spręsti pačioms įstaigoms.

„Vyriausybė turi nutraukti eksperimentus su žmonių sveikata ir mokytis iš padarytų klaidų“, – teigia politikas.

LSDP pirmininkas akcentuoja, kad sveikatos paslaugų teikimo organizavimas turi būti nedelsiant sutvarkytas, antraip ir toliau rizikuosime žmonių sveikata.

„Sveikatos įstaigų darbą reikia organizuoti taip, kad visos kitos ligos ir jų gydymas nebūtų išstumti į užribį. Žmonės miršta juk ne vien nuo koronaviruso, miršta ir nuo kitų ligų. Juolab laiku nesuteikus paslaugų yra liekamieji reiškiniai sveikatai. Pamirštos kitos ligos ir pamiršti žmonės mums kainuoja realias gyvybes“, – sako G. Paluckas.

Pasak jo, šiemet, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugęs žmonių mirtingumas – sveikatos politikos formuotojų karantino metu priimtų sprendimų pasekmė.

„Sprendimai buvo priimti kovoti su koronavirusu, tuo metu visi kiti žmonės – nustumti į užribį. Visų tų sąmoningai priimtų sprendimų pasekmės – netektos gyvybės. Ir tai tik ledkalnio viršūnė, nes po užleistų ligų, po infarktų ir insultų yra liekamieji reiškiniai. Jei laiku pagalba nebuvo suteikta, žmonėms tai reiškia ilgesnę reabilitaciją, mažesnį darbingumą ir t. t.“, – atkreipia dėmesį G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close