Dėl A. Verygos įsakymo pasisakė teismas: vieno iš punktų galiojimas – stabdomas

Dėl A. Verygos įsakymo pasisakė teismas: vieno iš punktų galiojimas – stabdomas

Teismas stabdo galimai neteisėtą sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymo dėl kvalifikacinių reikalavimų įstaigų vadovams vieno iš punktų galiojimą.

Taip neskundžiama nutartimi nusprendė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi Seimo narių Juozo Oleko ir Antano Matulo pareiškimą.

Seimo nariai prašė ištirti, ar sveikatos apsaugos ministro įsakymas dėl gydymo įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatų yra teisėtas, mat viename iš keliamų kvalifikacinių reikalavimų yra numatyta, kad pretendentas į tokias pareigas turi būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Seimo narių manymu, tokia nuostata prieštarauja įstatymui Dėl užsieniečių teisinės padėties, pagal kurį Europos Sąjungos valstybės narės piliečiams ir jų šeimos nariams, kurie ketina dirbti Lietuvos Respublikoje, įsigyti leidimo dirbti nereikia.

Teismo sprendimas liudija apie eilinį ministro darbo broką, kuris liejasi per kraštus.

„Teismo sprendimas liudija apie eilinį ministro darbo broką, kuris liejasi per kraštus. Sveikatos įstaigų pertvarka gali būti antikonstitucinė, o dabar, anot ministro, aukštos kvalifikacijos užsieniečiams, kurie galėtų vadovauti ligoninei, konkursuose vietos nėra. Akivaizdu, kad ministrui trūksta kompetencijos“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seime frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Teisėjų kolegija pažymi, kad šiuo atveju reikšminga tai, kokie padariniai kiltų teismui pripažinus pareiškimą pagrįstu, taip pat pabrėžia, kad sprendimo dėl kvestionuojamos teisės normos teisėtumo paskelbimo metu gali būti pasibaigę pareiškėjų nurodyti konkursai. Be to, iki tol gali būti įvykę daugiau konkursų sveikatos sistemos įstaigų vadovų pareigoms užimti.

„Tokia padėtis galėtų lemti asmenų teisių, kuriems prašomos ištirti nuostatos užkerta kelią lygiateisiškai dalyvauti konkursuose, pažeidimus, taip pat prievolės atlyginti žalą šiems asmenims atsiradimą, dėl to nukentėtų viešasis interesas“, – rašoma teismo nutartyje.

Sveikatos ministras A. Veryga yra paskelbęs konkursus užimti 5 šalies ligoninių vadovų pareigas. Tai – Panevėžio respublikinės ligoninė, Šiaulių respublikinės ligoninė, Respublikinė Vilniaus psichiatrijos ligoninė, Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė ir  Vilniaus universiteto ligoninė Žalgirio klinikos.

Susiję straipsniai

Close