Dauguma gyventojų nori didesnių mokesčių turtingiesiems, kad padėtų gyvenantiems nepritekliuje

Dauguma gyventojų nori didesnių mokesčių turtingiesiems, kad padėtų gyvenantiems nepritekliuje

Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) atliko tyrimą 21 šalyje siekdama suprasti  piliečių poreikius socialinėje ir ekonominėje srityse.

Lietuva buvo tiriamųjų šalių sąraše. Pagal EBPO apklausų rezultatus, 80 procentų Lietuvos gyventojų teigia, kad valdžia neatspindi jų poreikių formuodama socialinę politiką. Labiausiai lietuviai yra sunerimę – net 81 procentas apklaustųjų -  dėl savo finansinio saugumo senatvėje. Jų lūkesčiai – didesnės pensijos ir geresnė sveikatos apsauga.

EBPO tyrimo duomenimis, daugiau nei pusė - 53 proc. – Lietuvos žmonių yra pasiryžę mokėti papildomai 2 proc. nuo savo pajamų, jeigu tai jiems užtikrintų didesnę senatvės pensiją. 38 procentai sutiktų mokėti papildomai, kad gautų geresnę sveikatos apsaugą. 4 iš 5 lietuvių nori, kad vyriausybė darytų daugiau apsaugodama jų socialinį gyvenimą.

„Mes ką tik įstojome į EBPO, vadinamą labiausiai išsivysčiusių pasaulio valstybių klubu, ir čia sužinome, kad mūsų žmonių didžiausias nerimas yra dėl mažų pensijų ir žmonės netgi pasiryžę mokėti papildomai, kad senatvėje neskurstų. Tuo tarpu S. Skvernelio vyriausybė darydama  mokesčių reformą ir skurdindama viešąjį sektorių elgiasi atvirkščiai – sumažino „Sodros“ mokestį, įvedė „Sodros“ lubas (sumą nuo kurios nemokami mokesčiai)  turtingiesiems“, - komentuoja Seimo Finansų ir biudžeto komiteto narė Rasa Budbergytė.

Beveik du trečdaliai EBPO apklaustų lietuvių nori, kad valstybė labiau apmokestintų turtinguosius, kad pakeltų gyvenimo lygį žmonėms gyvenantiems nepritekliuje.

„Socialdemokratai ne kartą siūlė sąžiningiau apmokestinti gyventojų pajamas ir turtą – daugiau apmokestinant tuos, kurie gali labiau prisidėti visuomenės gerovės. Bet ir šios kadencijos valdantieji tokį siūlymą atmetė“, - sako Rasa Budbergytė.

Susiję straipsniai

Close