D. Šakalienė po susitikimo su Bundestago URK pirmininku: Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos saugumo partnerių ir jos vaidmuo tik auga

D. Šakalienė po susitikimo su Bundestago URK pirmininku: Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos saugumo partnerių ir jos vaidmuo tik auga

Socialdemokratai antradienį Seime susitiko su Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininku, socialdemokratu Michaeliu Rotu (Michael Roth). Susitikime jie kalbėjosi apie ir tolesnį Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą gynybos srityje, šalių paramą nuo Rusijos karinės agresijos besiginančiai Ukrainai, Vilniaus NATO viršūnių susitikimą.

Pasak LSDP vicepirmininkės Dovilės Šakalienės, Vokietija yra viena svarbiausių mūsų saugumo partnerių ir jos vaidmuo tik auga. „Vakar Vokietijos Gynybos ministras Boris Pistorius vizito Vilniuje metu paviešino dar vieną gerą žinią – Lietuvoje bus nuolat dislokuoti 4000 karių, skirtingai nuo anksčiau svarstytos rotacijos. Nuolatinis dislokavimas reiškia, kad jie atvyks su šeimomis, ir tai itin rimtas įsipareigojimas, liudijantis kaip rimtai vokiečiai prisiima atsakomybę už mūsų saugumą. Vakar su ministru kalbėjomės apie Lietuvos įsipareigojimus ir lūkesčius dėl jų įgyendinimo. Priminsiu, kad šalia brigados, Vokietija jau nuo 2017 patikimai vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui Lietuvoje, taip pat atnaujintuose regioniniuose NATO gynybos planuose vokiečių vaidmuo itin palankus Lietuvos saugumo poreikių užtikrinimui“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė bei LSPD Krašto apsaugos komiteto pirmininkė D. Šakalienė.

Akivaizdu, kad įvairiais lygiais Vokietijos socialdemokratų partijos veiksmai nuosekliai atliepia Lietuvos saugumo poreikius.

„Tiek aš, tiek ponas Rothas suprantame, kad Rusijos veiksmai rodo jos nusiteikimą ilgalaikei konfrontacijai su NATO, todėl tai įpareigoja ir Aljanso nares ir toliau stiprinti savo saugumą. Jis yra vienas didžiausių Ukrainos rėmėjų Vokietijoje, aktyviai kovojantis už jos narystę NATO, kas pilnai sutampa su Lietuvos pozicija, nes tik Ukrainos priėmimas į Aljansą gali stabdyti tolesnes Rusijos imperines ambicijas mūsų regione. Akivaizdu, kad įvairiais lygiais Vokietijos socialdemokratų partijos veiksmai nuosekliai atliepia Lietuvos saugumo poreikius, tad savo ruožtu, kaip didžiausia Lietuvos partija, jau dvejus metus turinti didžiausią visuomenės pasitikėjimą, turime labai rimtai kalbėtis ką dar Lietuvos ir Vokietijos socialdemokratai turi nuveikti, kad NATO Vilniaus viršūnių susitikime priimti sprendimai stiprintų saugumą mūsų regione“, – komentuoja partijos vicepirmininkė.

Pasak D. Šakalienės, susitikime buvo aptarti Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityse, brigados klausimas, Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo iniciatyva dėl bendro oro skydo regionui bei bendradarbiavimas karo pramonės srityje.

Primename, kad Lietuvos socialdemokratų partija š. m. gegužės 27 dieną suvažiavime vienbalsiai priėmė rezoliuciją „Dėl gynybos ir saugumo politikos“, kuria įsipareigojo siekti tvaraus gynybos finansavimo, priimant tam būtiną viešųjų finansų pertvarkymą bei siekiant ne mažiau negu 3,5 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybai, reikšmingai, iki brigados dydžio vieneto, padidinti Lietuvoje nuolat dislokuotos sąjungininkų sausumos pajėgos, sustiprinti integruota oro ir priešraketinę gynybą, siekti, kad NATO dalies priešakinė gynyba būtų sustiprinta, laikantis principo „atgrasymas per paneigimą“.

Susitikimas su Seimo LSDP frakcija yra Bundestago URK pirmininko, socialdemokrato Michaelio Rotho parlamentinio vizito į Lietuvą dalis.

Susiję straipsniai

Close