Seimui – socialdemokratų pasiūlymai dėl kainų, Darbo kodekso, išmokų vaikams

Seimui – socialdemokratų pasiūlymai dėl kainų, Darbo kodekso, išmokų vaikams

Prasidedant Seimo pavasario sesijai, socialdemokratai užregistravo virš 50 įstatymų projektų.

Anot socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno Gintauto Palucko, siūlomomis pataisomis „siekiama spręsti daugybę įsisenėjusių problemų, kurios trukdo valstybei daryti pažangą".

Jis sako, kad Seimo darbotvarkę koreguoja tragiški įvykiai kaimyninėje Ukrainoje, politinės jėgos šiuo klausimu yra susitelkę, tačiau čia pat reikia spręsti ir Lietuvos vidaus problemas.

„Valdantieji konservatoriai ir liberalai, kalbant apie opozicijos teikiamus siūlymus, iki šiol nepasižymėjo dideliu konstruktyvumu. Mes, kaip opozicinė frakcija, nuolat susiduriame su arogancija, kai pasiūlymai automatiškai atmetami dėl to, kad juos teikia opozicija. Ypač nejauku, kai po kurio laiko patys valdantieji ima siūlyti tą patį – taip buvo su PVM lengvatomis šildymui", – primena G. Paluckas.

Pavasario sesijai socialdemokratai parengė pasiūlymų stiprinti darbuotojų teises, švelninti kainų šuolio poveikį, didinti išmokas savarankiškai dirbantiesiems, kompensuoti nuotolinio darbo išlaidas.

Opozicinė frakcija taip pat ketina priešintis valdančiųjų planuojamam ligoninių naikinimui.

„Mūsų teikiami projektai apima labai platų spektrą problemų, kamuojančių mūsų valstybę šiandien. Toliau teikiame siūlymus dėl lengvatos šildymui. Nors Vyriausybė netikėtai persigalvojo dėl nulinio tarifo, bet vis tiek nieko nesiūlo tiems žmonėms, kurie šildosi namus dujomis ir elektra", – sako seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.

Iki šiol neišspręstus klausimus dėl išlaidų kompensavimo darbuotojams, dirbantiems iš namų, siūlys spręsti frakcijos nariai Linas Jonauskas ir Rasa Budbergytė.

G. Paluckas su kolegomis užregistravo pasiūlymą didinti išmokas savarankiškai dirbantiems žmonėms – „juk jie patys sau darbdaviai."

„Nesitrauksime ir toliau siūlysime daugiau išmokų vaikams", – informuoja socialdemokratų frakcijos seniūnas.

Slaugantiems tėvus siūlo įteisinti laisvadienį

Seimas taip pat balsuos dėl R. Budbergytės parengto pasiūlymo, kad darbuotojams būtų kompensuojamos išlaidos, susijusios su Darbo ginčų komisijos sprendžiamais darbo ginčais.

Socialdemokratai taip pat siūlo užtikrinti daugiau poilsio darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką arba slaugantiems tėvus – pasiūlymą teikia parlamentaras Eugenijus Sabutis su kolegomis.

Pavasario sesijoje Seimas svarstys ir socialdemokratų Dovilės Šakalienės ir Juliaus Sabatausko pasiūlymą dėl baudžiamosios atsakomybės už seksualinių paslaugų pirkimą.

„Siūlome panaikinti administracinę atsakomybė už vertimąsi prostitucija ir numatyti baudžiamąją atsakomybę sekso paslaugų pirkėjui", – paaiškina D. Šakalienė.

Socialdemokratai parengė ir visą rinkinį aplinkos išsaugojimui ir puoselėjimui skirtų projektų. Linas Jonauskas tikisi Seimo pritarimo pasiūlymams, kuriais siekiama apsaugoti miškus ir saugomas teritorijas, užtikrinti laisvą priėjimą prie vandens telkinių, uždrausti verslinę žvejybą tinklais Kuršių mariose, sugriežtinti atsakomybę už savavališkas tvoras. Atskiras projektas skirtas želdynų apsaugai.

Seimas svarstys ir Algirdo Syso pasiūlymus Darbo kodeksui, K. Vilkausko idėjas savivaldai stiprinti, Orintos Leiputės pasiūlymus dėl gyvūnų gerovės, Tomo Bičiūno pataisas sporto padėčiai gerinti.

„Kaip teisės kūrėjai, norime aprėpti kuo daugiau apleistų Lietuvos gyvenimo sričių, pradėti gydyti senas opas ir užmirštas skriaudas. Sveikata, kainos, darbas ir uždarbis – tai tie klausimai, dėl kurių į mus nukreiptos visų Lietuvos žmonių akys", – sako socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close