Vyriausybės pasiūlymus dėl gynybos finansavimo socialdemokratai palaiko iš dalies: pelno mokestį siūlo didinti iki 3 proc.

Vyriausybės pasiūlymus dėl gynybos finansavimo socialdemokratai palaiko iš dalies: pelno mokestį siūlo didinti iki 3 proc.

Finansų ministrei teikiant Seimui Valstybės gynybos fondo įstatymo projektą ir kitus pasiūlymus dėl gynybos finansavimo, socialdemokratai ketina pritarti pelno mokesčio didinimui ir bankų solidarumo mokesčio pratęsimui, bet kritikuoja Vyriausybės siūlymą didinti kuro akcizus ir mokesčių naštą savarankiškai dirbantiesiems.

„Ilgai delsusi pateikti pasiūlymus dėl gynybos finansavimo, Vyriausybė dabar nori, kad jie būtų priimti skubos tvarka.

Blogai, kad visi pasiūlymai teikiami vienu ryšulėliu. Opozicinių frakcijų prašymas kiekvieną siūlymą svarstyti atskirai buvo arogantiškai atmestas“, – komentuoja Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratų vertinimu, finansų ministrės šiandien Seimui pateikti pasiūlymai „kvepia mokestine pertvarka“, kurią bandoma „prastumti pro užpakalines duris“.

„Siūlomas vartojimo mokesčių didinimas lems galutinių kainų padidėjimą, ir ši našta užguls vartotojų pečius“, – pažymi parlamentarė.

Socialdemokratai „kategoriškai“ nepritaria akcizo degalams didinimui, kritikuoja užmojį „atimti pinigų iš savivaldybių“.

„Kuro mokesčių didinimas kirs per kišenę visiems, įskaitant žemdirbius“, – įspėja R. Budbergytė.

Socialdemokratai nepritaria konservatorių užmojui didinti mokesčių naštą smulkiajam verslui, gyventojų pajamų mokestį (GPM).

„Pasigendame Vyriausybės iniciatyvos įteisinti teisingesnius – progresinius – mokesčius.

Vartojimo mokesčiai žmonėms pas mus ir taip dideli, tuo metu stambaus kapitalo mokesčiai – kone perpus mažesni nei Europos Sąjungos vidurkis“, – pažymi R. Budbergytė.

Socialdemokratai ketina palaikyti dividendų apmokestinimą ir pritarti įvairių lengvatų naikinimui.

„Mūsų nuomone, Vyriausybė labai bijo didinti pelno mokestį. Siūlysime jį didinti iki 3 proc.“, – sako R. Budbergytė.

Socialdemokratai taip pat pritaria bankų solidarumo mokesčio pratęsimui, tik stebisi, kodėl valdantieji „trypčioja ir dvejoja“ bei priešinasi tam, kad šis mokestis taptų nuolatinis.

„Bankų pelnas pernai (jau po apmokestinimo) buvo bemaž 1 mlrd. eurų“, – primena LSDP frakcijos seniūnė R. Budbergytė.

Close