V. Blinkevičiūtė: minimali alga Europoje – ne mažiau 60 proc. vidutinio šalies atlyginimo

V. Blinkevičiūtė: minimali alga Europoje – ne mažiau 60 proc. vidutinio šalies atlyginimo

Minimali alga Europos Sąjungos (ES) šalyje turėtų siekti ne mažiau 60 proc. vidutinio šalies atlyginimo, teigia Europos Parlamento (EP) narė Vilija Blinkevičiūtė.

Politikė viliasi, kad ES svarstomas pasiūlymas dėl minimalios algos virs ne rekomendacija, o įpareigojimu.

„Europos Komisijos vadovė pažadėjo, kad vienas jos prioritetinių darbų bus siūlymai dėl minimalios algos ES. Ji minėjo, kad siūlymai bus pateikti per 3 mėn. Vadinasi, jau net ir konservatoriai supranta, kad ES reikia minimalaus atlyginimo. Socialdemokratai siekia, kad minimali alga būtų ne mažesnė nei 60 proc. nuo vidutinio šalies atlyginimo“, - konferencijoje „Gerovės valstybė socialinėje Europoje“ sakė V. Blinkevičiūtė.

Lig šiol Europoje skursta apie 20 mln. vaikų. Nulinis vaikų skurdas – štai, koks svarbiausias tikslas.

Pasak europarlamentarės, ES dėl minimalios algos negali apsiriboti vien rekomendacijomis - turėtų būti priimta direktyva.

Šiuo metu Lietuvoje minimali alga siekia 395 eurus „į rankas“.

V. Blinkevičiūtė, EP Užimtumo ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, konferencijoje, be kita ko, sakė, kad ES, mažindama nelygybę, padarė daug, tačiau nepakankamai.

„Lig šiol Europoje skursta apie 20 mln. vaikų. Nulinis vaikų skurdas – štai, koks svarbiausias tikslas. Investicijos į vaikus – pačios svarbiausios investicijos valstybėje. Kai Lietuvoje sakome, kad kovojame už mokytojus, dėstytojus ir didesnes jų algas, tai kovojame ir už mūsų vaikų ateitį”, - kalbėjo V. Blinkevičiūtė

Ji pažymėjo, kad per 10 metų ES iš skurdo planuota ištraukti 20 mln. žmonių, tačiau planai neįgyvendinti – pavyko ištraukti tik 4.2 mln. žmonių.

Vaikų skurdas, pasak politikės, lieka aukštesnis už bendrą skurdo lygį. Todėl, pasak V. Blinkevičiūtės, labai svarbi EP dirbančių socialdemokratų Vaiko garantijos iniciatyva.

„Tam naujoje finansinėje perspektyvoje numatoma beveik 6 mlrd. eurų. Vaikų garantija turėtų užtikrinti vaikų teises į sveikatą, mokslą, tinkamą mitybą ir gyvenimo sąlygas. O užtikrinti šias teises galima tik per skurdo mažinimą nuo mažens, per didžiulės socialinės nelygybės naikinimą, per pakankamų pajamų šeimoms užtikrinimą  bei per šeimoms reikalingos paramos užtikrinimą”, - minėjo EP narė.

Šeštadienį konferencijoje „Gerovės valstybė socialinėje Europoje – socialdemokratinė vizija“ politikai ir mokslininkai diskutuoja apie socialinės politikos tendencijas Europoje, „gerovės valstybės“ sampratą, teoriją ir iššūkius jai.

Konferencijos vaizdo įrašas prieinamas ČIA.

Susiję straipsniai

Close