V. Blinkevičiūtė įvertino Seimo metus: kartais įstringama prie tokių klausimų, kokių atsirasti neturėtų

V. Blinkevičiūtė įvertino Seimo metus: kartais įstringama prie tokių klausimų, kokių atsirasti neturėtų

Seime per praėjusius metus buvo priimta įvairių sprendimų, tačiau susidaro įspūdis, kad darbas baigtas kėdžių perstumdymu. Taip besibaigiančių metų akivaizdoje parlamento darbą įvertino opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“.

„Yra svarbūs dalykai, pavyzdžiui, ateinančių metų biudžetas, kuris galėjo būti taiklesnis, socialiai teisingesnis, bet kartais įstringama prie tokių klausimų, kurių atsirasti neturėtų, kaip pastarųjų savaičių komitetų vadovų kėdžių perstumdymas. Verčiau spręsti tokias problemas, kurios visiems žmonėms yra svarbios, ar tai būtų švietimo, ar sveikatos apsaugos sritys, infliacijos suvaldymas. Šitų sprendimų buvo nepakankamai

Vietoje to, liberalams labai svarbu Gegužės 1-ąją išbraukti iš šventinių dienų sąrašo, nors ji minima 24 Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Pagrindinė šios dienos esmė yra dar kartą išklausyti ir įsigilinti į profsąjungų keliamus klausimus ir pažiūrėti, ar valdžia sugeba į tai reaguoti, ar viskas yra gerai tam žmogui, kuris įmonėms uždirba pelnus ar sukuria kokį kitą produktą“, - penktadienį kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Komentuodama nuo kitų metų įsigaliosiančius pensijų bei atlyginimų padidėjimus, politikė abejojo, ar tai atneš apčiuopiamos naudos gyventojams. Jos teigimu, šiuos padidinimus jau „suvalgė“ infliacija.

„Kai vertiname maisto produktų kainų augimą, jis Lietuvoje yra bene didžiausias tarp visų ES valstybių. Ko gero, nerasime nei vieno produkto, kuris nepabrango. Neseniai girdėjau, kad iš visų maisto produktų tik ryžiai ir arbata pabrango „nebaisiai“. Tai dar kartą rodo, kad pensijų ar atlyginimų padidinimai, siekiantys 10-12%, atsilieka nuo augančių kainų.

Ateinančių metų prognozės taip pat liudija, kad infliacija didės, gal ne taip sparčiai, bet vėl bus didesnė nei laukiamas atlyginimų padidinimas. Ką mes, socialdemokratai, sakome, tai kad turėtų būti atliktas tyrimas, ar kylančios maisto produktų kainos nėra ir koks nors susitarimas, kaip atsitiko su vaistų kainomis. Turėtų įsitraukti Konkurencijos taryba, Lietuvos bankas, kuris, kaip suprantu, dabar jau atliks tyrimą. Būtų gerai, kad šioje srityje ir Vyriausybė bei jos vadovė taip pat būtų aktyvesnė“, - teigė V. Blinkevičiūtė.

Vokiečių brigados klausimas: nebeaišku, kas yra tikrasis krašto apsaugos mininistras

Tuo tarpu apžvelgdama vokiečių brigados dislokavimo Lietuvoje istoriją, LSDP lyderė pabrėžė, jog darosi nebeaišku, kas yra tikrasis Lietuvos krašto apsaugos ministras.

„Manau, kad situacija yra bloga. Tikrai nebeaišku, kas pas mus yra krašto apsaugos ministras – Gabrielius Landsbergis, kuris labai aktyviai kišasi, Laurynas Kasčiūnas ar Arvydas Anušauskas. Tai gal jie tegul susėda neviešai ir išsisprendžia tuos klausimus, tam yra Valstybės gynimo taryba. Tokius klausimus reikėtų spręsti už uždarų durų. Atrodome nesolidžiai, nerimtai ir labai linkėčiau tokių dalykų nedaryti ir pabaigti viešas diskusijas bei eskalacijas iš Vyriausybės narių pusės – susitarkite tarpusavyje“, - akcentavo V. Blinkevičiūtė.

Kalbėdama apie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą pradėti tyrimą dėl finansų viceministro Gedimino Norkūno turimų „Ignitis“ akcijų, kuomet jis kuravo šios įmonės veiklą ir sukūrė interesų konflikto regimybę, tačiau netirti energetikos ministro Dainiaus Kreivio identiškos situacijos, politikė pabrėžė, jog jis pats turėtų susivokti, jog yra netinkamas šioms pareigoms ir iš jų pasitraukti.

„Noriu priminti, kad mes, socialdemokratai, kreipėmės į VTEK prašydami ištirti tiek ministro D. Kreivio, tiek viceministro G. Norkūno pažeidžiamumą ir neskaidrumą, nes abu turi „Igničio“ akcijų. Labai gaila, kad VTEK priėmė sprendimą pradėti tyrimą tik dėl G. Norkūno. Nuo pat pradžių buvo aišku, kad pastarasis negali kuruoti šitos srities, tik man buvo keista finansų ministrės bei premjerės reakcija, kad tai [akcijų turėjimas] nieko baisaus.

O dėl ministro Kreivio – jeigu VTEK būtų apsisprendusi ištirti jo klausimą, būtų buvę daug geriau. Juolab, kai jis dirbo A. Kubiliaus vyriausybėje, ta pati komisija pasakė, kad jis supainiojo viešus ir privačius interesus ir turėjo atsistatydinti. Bet kokiu atveju, tiesą pasakius, energetikos ministras turėtų pats susivokti, kad nebegali dirbti ministru. Kiekvienas turi apsispręsti – ar yra verslininkas, ar politikas, kito kelio nėra“ , - teigė V. Blinkevičiūtė.

Visą „Žinių radijo“ laidą „Opoziciją“ rasite čia.

Susiję straipsniai

Close