V. Blinkevičiūtė A. Dulkio reformą deda į šuns dienas: gal konservatoriai siekia, kad žmonės gydytųsi tik privačiai?

V. Blinkevičiūtė A. Dulkio reformą deda į šuns dienas: gal konservatoriai siekia, kad žmonės gydytųsi tik privačiai?

V. Blinkevičiūtė A. Dulkio reformą deda į šuns dienas: gal konservatoriai siekia, kad žmonės gydytųsi tik privačiai?

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad nei medikai, nei pacientai apie konservatorių deleguoto sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio reformą „negali pasakyti nieko gero“, ragina įvertinti jos pasekmes.

„Ar Lietuvos sveikatos sistema per trejus metus tapo prieinamesnė ir efektyvesnė? Ar eilės sutrumpėjo, o sistema tapo draugiškesnė mūsų žmonėms? Ar reformos ir permainų sveikatos sistemoje naudą pajautė ir medikai, ir pacientai? Drįstu sakyti, kad ne. Priešingai, situacija sveikatos apsaugos sistemoje pablogėjo“, – šeštadienį LSDP tarybos posėdyje kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Ji priminė Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės programą, kurioje buvo skelbiamas siekis, kad „sveikatos apsaugos sistemos dėmesio centre atsirastų žmogus – pacientas, darbuotojas, o ne pastatai, investicijos ar brangios įrangos įsigijimas“.

  Blinkevičiūtė pabrėžė, kad nei medikai, nei pacientams atstovaujančios organizacijos, nei daugelis savivaldybių apie A. Dulkio vykdomą reformą „negali pasakyti nieko gero“.

„Ligoninių vadovai ir savivaldybės sako nežinančios, koks bus galutinis tos reformos rezultatas. O medikai įspėja: taip, bus dar daugiau piktų pacientų. (...) Pradėta įgyvendinti reforma pasėjo daug nerimo ir netikrumo. Matome gydymo įstaigas apleidžiančius medikus, slaugytojus ir perspėjimus, kad tai – tik pradžia. Antai slaugytojai prašo ministerijos ieškoti sprendimų dėl darbuotojų trūkumo ir neatmeta, kad imsis streiko ar piketo. Krizė veja krizę“, – įvertino LSDP pirmininkė.

Netiki, kad A. Dulkys imsis reformos peržiūros

Politikė atkreipė dėmesį, kad pasinaudoti sveikatos priežiūros paslaugomis vienodai gali ne visi Lietuvos žmonės.

„Tyrimai  rodo, kad gyventojų, kurie ligos atveju nesikreipia į gydymo įstaigas, dalis auga. Priežastys? Žinoma, eilės arba tai, kad nėra galimybės užsiregistruoti konsultacijai. Tuo metu dideles pajamas turintys žmonės paslaugas gali gauti greičiau, kreiptis į privatų sektorių. Jie gali peršokti per eiles, apšokti visus kitus. Gal konservatoriai su liberalais ir siekia tokios sistemos, kur tik turintys daug pinigų žmonės galėtų greitai ir efektyviai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis?“ – klausė ji.

LSDP pirmininkė priminė, kad socialdemokratai dėl susiklosčiusios situacijos ne kartą kreipėsi į aukščiausius šalies vadovus ir kvietė įvertinti reformos pasekmes.

„Tradiciškai konservatorių ir liberalų Vyriausybė reagavo niekaip. (...) Todėl netikiu, kad A. Dulkys ir jo vadovaujama Sveikatos apsaugos ministerija išgirs ir gydytojų, ir slaugytojų, ir pacientus vienijančių organizacijų argumentus ir bus imtasi rimtos ir argumentuotos reformos peržiūros“, – LSDP tarybos posėdyje kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Close