„Švietimas ištiktas paralyžiaus“: socialdemokratai reikalauja, kad I. Šimonytė skirtų ministrą

„Švietimas ištiktas paralyžiaus“: socialdemokratai reikalauja, kad I. Šimonytė skirtų ministrą

Premjerei Ingridai Šimonytei delsiant spręsti švietimo ministro klausimą, socialdemokratai situaciją vadina apgailėtina ir ragina konservatorius padaryti poveikį neatsakingai besielgiančiai Vyriausybės vadovei.

„Premjerė sako: nėra jokio reikalo skubėti. Toks požiūris rodo, kad Vyriausybės vadovė tiesiog atitrūkusi nuo realybės. Arba jai nelabai įdomu, kaip gyvena mokiniai ir mokytojai“, – vertina opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Anot buvusio švietimo ir mokslo ministro Remigijaus Motuzo, lig šiol tuščia ministro kėdė net labiau negu pats ministro atsistatydinimas rodo, kad Vyriausybė jau praktiškai yra ištikta paralyžiaus ir nebegali normaliai dirbti.

„Premjerė turbūt ir pati netiki tuo, ką sako: kad laikinai pareigas einanti ministrė viską suims į nagą ir suvaldys švietimo sistemą, kartu būdama kitos labai svarbios ministerijos vadove“, – sako R. Motuzas.

R. Motuzas: vien Vilniuje trūks daugiau nei 500 mokytojų 

Pasak socialdemokrato,  rugsėjo mokyklos laukia su baime: kai kur gali pritrūkti ir pusės tūkstančio mokytojų.

„Trūksta matematikos, gamtos mokslų, fizikos, chemijos, lietuvių kabos, geografijos mokytojų. Vien sostinėje trūks daugiau nei 500 mokytojų. Visur labai trūksta pagalbos mokiniui specialistų, mokytojo padėjėjų, logopedų, psichologų, specialiųjų pedagogų. Direktoriai bando prisikviesti išėjusius į pensiją“, – vardija R. Motuzas.

Anot jo, Nacionalinė švietimo agentūra reikalauja iš mokyklų neįmanomų dalykų: pavyzdžiui, mokyti užsienio kalbų, kurių mokytojų su žiburiu nerasi.

Tuo metu Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas atkreipia dėmesį, kad kita milžiniška problema – vadovėlių badas.

„Mokymo programas atnaujino, o vadovėlius užmiršo. Mokytojai jau kalba apie „bevadovėlių“, beknygių vaikų kartą. Kai kurie vadovėliai dar neparengti, nors nuo programų atnaujinimo praėjo daug mėnesių. O kai kurių dalykų vadovėliai dar net nerašomi. Valdininkai įkyriai siūlo naudotis senais vadovėliais. Bet senų taip pat trūksta. Mokyklos verčiamos pirkti senus vadovėlius“, – komentuoja T. Bičiūnas.

„Prisigyvenome iki to, kad valdininkai maldauja mokytojų parengti konspektus – o Nacionalinė švietimo agentūra juos supirkinės“, – stebisi Seimo narys.

Jo žodžiais, niekam nepavyksta sutramdyti sąlygas diktuojančių leidyklų, kurios nelinkusios pateikti skaitmeninių versijų – nors vadovėliai skaitmeniniais formatais padėtų spręsti trūkumo problemą.

„O dabar – naujas trūkumas: konservatoriai niekaip neranda kandidatų į švietimo ministrus. Mes jiems galime pasiūlyti kandidatūrų“, – sako Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas T. Bičiūnas.

 

Close