Sveikatos sistema „ant ribos“ – laikas mokėti visą mokestį už valstybės apdraustuosius

Sveikatos sistema „ant ribos“ – laikas mokėti visą mokestį už valstybės apdraustuosius

Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas nėra pakankamas, kad spręstų kovos su koronaviruso infekcija problemas ir kitų sveikatos paslaugų visavertį teikimą, teigia Seimo socialdemokratų partijos frakcija.

„Vertinkime situaciją, kurią turime dabar – gydymo įstaigos gyvena neramiomis nuotaikomis. Kai kurios skelbia pasiekusios ribą, kai negali priimti naujų ligonių. Daugeliu atvejų ši riba pasiekta ne dėl lovų ar medicinos priemonių trūkumo, bet dėl to, kad trūksta personalo. Medikų algų ir socialinių garantijų klausimas iškeltas jau keletą metų prieš pandemiją, bet taip ir nebuvo iki galo išspręstas. Nemažai medikų per tą laiką nusivylė, paliko darbus, išvažiavo dirbti į užsienį. Tuo tarpu dabar jų rankos ir gebėjimai tapo aukso vertės, bet, deja, vis dar nėra adekvačiai atlyginami“, - sako Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė O. Leiputė.

Vertinkime situaciją, kurią turime dabar – gydymo įstaigos gyvena neramiomis nuotaikomis. Kai kurios skelbia pasiekusios ribą, kai negali priimti naujų ligonių. Daugeliu atvejų ši riba pasiekta ne dėl lovų ar medicinos priemonių trūkumo, bet dėl to, kad trūksta personalo.

2021 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymo projektas buvo gražintas Vyriausybei tobulinti. Po patikslinimo buvo numatyta papildomai 108 mln. eurų. Vis dėlto, pasak socialdemokratų, ir tai negelbėja privalomo sveikatos draudimo biudžeto, būtina didinti jo pajamas.

„Šiuo metu PSD fondas nesurenka apie 10 procentų, galimai, dėl padidėjusio nedarbo, sumažintų atlyginimų. Bet prisiminkime, kad valstybė vis dar nevykdo savo įsipareigojimų ir nesumoka visos sumos mokesčių už valstybės draudžiamus asmenis, pavyzdžiui, pensininkus, nepilnamečius, bedarbius, toliau mokama tik mažiau nei pusė sumos, lyginant su dirbančio žmogaus įmokomis už save į privalomą sveikatos draudimo fondą“, - sako Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Liudas Jonaitis.

Socialdemokratų teigimu, toliau vilkinti sveikatos mokesčių neprimokėjimo iš valstybės pusės negalima. Tai neatleistina visos sveikatos sistemos, atsidūrusios „ant ribos“, atžvilgiu.

Susiję straipsniai

Close