Siūloma per karantiną nedarbingumo išmokas gautų ir neįgalių vaikų tėvai

Siūloma per karantiną nedarbingumo išmokas gautų ir neįgalių vaikų tėvai

Seimo socialdemokratų frakcija užregistravo siūlymą, kad dėl paskelbtos ekstremalios situacijos neįgalius vaikus iki 18 metų namuose prižiūrintys tėvai ar globėjai galėtų gauti nedarbingumo išmoką viso karantino laikotarpiu – kiek jis būtų pratęstas.

 „Vyriausybė jau pati siūlo galimybę tėvams gauti nedarbingumą vaikų priežiūrai visam karantino laikotarpiui, bet ir vėl pažeidžiamiausi liko už borto – tad siūlome užtikrinti vaikų su negalia tėvams tokias pat garantijas, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus. Lietuvos neįgaliųjų forumo mamos tiesiai rašo, kad te pamėgina ministrai dirbti nuotoliniu būdu, kai šalia vaikas su dideliais ar labai dideliais specialiaisiais poreikiais, kuriam reikia nuolatinės priežiūros. Tad mūsų pasiūlymas atliepia tėvų, auginančių vaikus su negalia iki 18 metų, pagalbos poreikį šios beprecedentės krizės metu“, – sako socialdemokratė, Seimo Vaiko gerovės grupės vicepirmininkė Dovilė Šakalienė.

Karantinas dėl koronoviruso tapo pirmąja situacija, kai gyvenime pradėjo veikti socialdeokratų pataisa, kad nedarbingumo išmokos karantino metu būtų mokamos ir pradinių klasių moksleivių tėvams, anksčiau nedarbingumas būdavo suteikiamas tik ikimokyklinio amžiaus vaikus auginantiems. Vis dėlto dabartinė situacija, pasak socialdemokratų, verčia koreguoti ir karantino laikotarpius ir išplėsti priežiūros reikalingų vaikų ratą.

„Šalyje paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantino režimą, kai sustabdytas ugdymo procesas darželiuose, mokyklose, dienos centruose, matome, kaip gerai, kad buvo priimta socialdemkratų pataisa leidžianti tėvams gauti nedarbingumo išmokas iki dviejų savaičių, bet kartu matome poreikį, kad ši galimybė reikalinga visam karantino laikotarpiui. Vilniaus mieste jau dabar aišku, kad ugdymo įstaigos nedirbs 5 savaites”, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Susiję straipsniai

Close