G. Paluckas piktinasi švietimo ministru: stebiu minkštakūniškumą ir pasimetimą

G. Paluckas piktinasi švietimo ministru: stebiu minkštakūniškumą ir pasimetimą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovaujantis ministras Algirdas Monkevičius turėtų aiškiai pasakyti, kaip toliau bus organizuojamas ugdymas, o ne trypčioti vietoje, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderis Gintautas Paluckas.

Rugsėjo 1-ai su šiuo ministru nepasiruošime.

„Yra žmonės, gebantys priimti sprendimus, kai to reikia. Yra ir negebantys. Ministras A. Monkevičius yra iš pastarųjų. Paskutines dvi savaites stebiu absoliutų minkštakūniškumą ir pasimetimą. Egzaminų gal nebus, gal bus. Po to – „Oi, bus po savaitės!“ Į mokyklas grįžta vaikai, bet negrįžta. Reikia atidaryti mokyklas, bet galima neatidaryti, jei nenorite. Rugsėjo 1-ai su šiuo ministru nepasiruošime“, – sako G. Paluckas.

Jis priduria, kad tokia ministro laikysena trikdo visą mokymosi procesą.

„Ministras sako, kad, pavyzdžiui, į darželius galima eiti, bet geriau neiti. Tai dabar dalis Lietuvos kažkur eis, dalis neis. Kažkas imituos mokymąsi mokyklos suole, kažkas tikėsis tęsti mokymus nuotoliniu būdu. Ministras turėtų aiškiai pasakyti, kaip toliau organizuos ugdymą, o ne trypčioti vietoje, nes dabar nei mokiniai, nei jų tėvai negali nieko planuoti“, – mano LSDP pirmininkas.

Primename, kad A. Monkevičius trečiadienį Seime teigė, kad ministerija siekia visoms švietimo įstaigoms sudaryti galimybę derinti gyvą ugdymo procesą su nuotoliniu.

Ministras turėtų aiškiai pasakyti, kaip toliau organizuos ugdymą.

Ministras sakė, kad vaikų grąžinimas į mokyklas dviem savaitėms „turėtų būti vykdomas gerai įvertinus aplinkybes ir neturėtų būti privalomas“, tačiau pridūrė, kad trumpalaikis vaikų grįžimas į ugdymo įstaigas „yra labai svarbus ruošiantis rugsėjo 1-ajai.“

„Mes turėtume sudaryti galimybę mokykloms, visoms švietimo įstaigoms, tiek formalaus, tiek neformalaus švietimo, įvertinant reikalavimus, kurių turėsime laikytis, derinti gyvą ugdymo procesą su nuotoliniu“, – trečiadienį A. Monkevičius.

Ministro teigimu, planuojama, kad nuo gegužės 25 dienos į mokyklas grįžtų pradinių klasių mokiniai, o nuo birželio 1 dienos – pagrindinio ir bendrojo ugdymo.

Nuo gegužės 25 dienos taip pat siūloma gyvai ir nuotoliniu būdu derinti konsultacijas abiturientams bei laikantis reikalavimų leisti veikti neformaliojo švietimo įstaigoms.

Susiję straipsniai

Close