Seimas svarstys draudimą pernuomoti savivaldybių būstą

Seimas svarstys draudimą pernuomoti savivaldybių būstą

Seimas nusprendė svarstyti socialdemokratų frakcijos Seimui pateiktą „Dėl paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti“ įstatymo pataisą, neleidžiančią pernuomoti bet kokio savivaldybės suteikiamo būsto.

„Ligi šiol įstatymas savivaldybių suteikiamo būsto, išskyrus socialinį, nedraudė pernuomoti kitiems asmenims. Pamatę, kad dėl tokios spragos įstatymuose atsiranda piktnaudžiavimo atvejų ir jie yra teisėti, bet akivaizdžiai neteisingi, siūlome drausti pernuomoti bet kokį savivaldybės suteikiamą būstą. Juk jis suteikiamas toje savivaldybėje neturintiems kur gyventi darbuotojams, specialistams, bet ne pasipelnymui iš jo nuomos. Asmuo piktnaudžiavimo atveju neteiktų teisės naudotis suteiktu būstu,“ – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

Jeigu yra įstatymo spraga įstatymuose, ją reikia naikinti.

Ligi šiol savivaldybių fonduose esančiam būstui nuomos ribojimai buvo taikomi tik socialiniam, bet ne tarnybiniam ar kitam savivaldybių suteikiamam būstui.

„Sureagavome tą pačią dieną, kai paaiškėjo Neringos savivaldybės nesąžiningo būstų pernuomavimo atvejai. Tačiau jų gali būti ir kitose savivaldybėse. Jeigu yra įstatymo spraga įstatymuose, ją reikia naikinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama“, - pristatydamas Seimui pataisą sakė A. Sysas.

Susiję straipsniai

Close