Pirmadienį 12 val. – diskusija apie grėsmingą situaciją sveikatos sektoriuje: medikai prabils atvirai

Pirmadienį 12 val. – diskusija apie grėsmingą situaciją sveikatos sektoriuje: medikai prabils atvirai

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) pirmadienį nuotoliniu būdu organizuoja diskusiją, kurioje medikai ir ekspertai aptars įgyvendinamą sveikatos priežiūros tinklo reformą, eiles ligoninėse, paslaugų ir vaistų prieinamumą, su mobingu siejamus skandalus bei gydytojų rezidentų ir slaugytojų galimą išnaudojimą.

Kaip žinoma, Lietuva yra perteklinių mirčių rekordininkė tarp Europos Sąjungos šalių: vis dar išsiskiriame labai aukštais mirtingumo skaičiais. Per metus prarandame apie 12 tūkst. žmonių, taigi tiek, kiek yra gyventojų nedideliame šalies miestelyje. Daugiausia mirčių – nuo širdies ir kraujagyslių ligų. Kaip sumažinti perteklinių mirčių skaičių?

Tuo tarpu Valstybės kontrolės auditas nustatė, kad net 92 proc. sprendimų dėl vaistų kompensavimo vėluoja. O štai Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, Lietuvos gyventojai jau ir dabar už vaistus moka kur kas daugiau nei kitose išsivysčiusiose pasaulio šalyse. Ką daryti, kad žmonėms reikalingi vaistai būtų prieinamesni?

Kada gydytojų laikas bus tinkamai įvertintas ir jiems nebereikės užsiimti raštvedyba, o turimą laiką galės skirti pacientų gydymui? Kitaip tariant, ar išgelbėsime medikus nuo biurokratijos? Kodėl Sveikatos apsaugos ministerija nutyli medikų savižudybes, nesiima veiksmų užkirsti kelią slaugytojų išnaudojimo atvejams? Galbūt be žiniasklaidos įsikišimo mobingo atvejai būtų nutylimi?

Apie visa tai diskutuos:

  • Auristida Gerliakienė, Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) valdybos pirmininkė
  • Vytautas Kasiulevičius, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius
  • Ieva Drėgvienė, Lietuvos pacientų forumo valdybos pirmininkė
  • Vytenis Andriukaitis, buvęs sveikatos apsaugos ministras

Diskusiją moderuos Tadas Vinokuras

KUR: nuotoliniu būdu, LSDP Facebook ir YouTube paskyrose

KADA: balandžio 15 d. (pirmadienį) 12 val.

Close