Ministrė R. Tamašunienė išbandymo ugnimi neišlaikė

Ministrė R. Tamašunienė išbandymo ugnimi neišlaikė

Seimo socialdemokratai į frakcijos posėdį pakvietę Vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę. Dėl gaisro Alytuje likvidavimo kreipėsi į ją nukentėjusių ir pasipiktinusių alytiškių vardu.

„Tai kas įvyko Alytuje, alytiškių akimis, yra tragedija ir rodo atsakingų institucijų nepasiruošimą ekstremalioms situacijoms. Alytiškių manymu,  Jūs išbandymo neišlaikėte – parengta peticija su 25 tūkstančiais parašų reikalauja pasitraukti iš ministrės pareigų. Ta situacija, kai penktą dieną nuo gaisro pradžios atvykote į miestą ir organizavote ekstremalių situacijų komisijos posėdį, prieš jį neinformavusi nei mero, nei administracijos direktoriaus, turinčių  informaciją - ne tik nedera su pareigomis, bet ir yra nepadoru. Jūs šeštą dieną nuo degėsių dūstančiam miestui pateikėte sąrašą technikos, kurią galima būtų pasitelkti gesinimo darbams“, - į ministrę kreipėsi opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

„Alytus nebuvo paliktas. Kai atvykome, pamatėme, kad galbūt negerai buvo komunikuojama. Pasiūlėme spaudos centrą, kad leistume savivaldybei dirbti kitus darbus. Visiems ugniagesiams užtikrinsime medicininę patikrą, reabilitaciją, jeigu prireiks. Bus įvertinti jų nuopelnai“, - aiškino R. Tamašunienė

Vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę socialdemokratai atvirai apkaltino negebėjimu koordinuoti ir organizuoti priimant sprendimus ekstremalios situacijos Alytuje atveju.

Ministrė R. Tamašunienė pripažino matanti daug sisteminių trūkumų, paaiškėjusių per gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje. Tačiau tvirtino, kad teikė visą reikalingą pagalbą.

R. Tamašunienės atsakymai frakcijos narių netenkino, galima svarstyti interpeliacijos procedūrą.

„Visuomenėje kilo ažiotažas dėl paties gaisro, ir dėl informacijos, priemonių trūkumo. Kodėl tik penktą dieną sureagavote, ką pasiūlėte žmonėms dėl galimybių išvykti?“ – klausė Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Vidaus reikalų ministrė tvirtino priemonėmis aprūpinusi ugniagesius, kai  jie to paprašė, ministerija teikusi oficialią informaciją. Dėl žmonių evakuacijos tikino, kad yra savivaldybės ir valstybės lygiai. Šiuo atveju, ekstremali situacija buvo savivaldybės lygio.

Paklausta A. Salamakino, kodėl per gaisrą užsiėmė santykių aiškinimusi su meru, viešai pykosi, ministrė sakė, kad nesipyko ir pakankamai griežtai įvertino savivaldybės pastangas. „Savivaldybės nėra pasiruošusios ekstremalioms situacijoms. Nė jokių asmeniškumų“, - dėstė ministrė.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas teigė, kad daugelis atsakymų netenkino socialdemokratų, liko taip ir neaišku, kas ir kaip kompensuos žalą Alytaus miesto ir rajono aplinkai, pramonei, žmonėms.

„Sisteminių klaidų šioje ekstremalioje situacijoje išaiškėjo daug, ypač dėl koordinavimo, kai reikia ir valstybės resursų. Įsivaizduokite, jeigu būtų apnuodyta pusė miesto, o ministerija šeštą dieną atveža 140 apsauginių kaukių, kai gyventojų – 50 tūkstančių. Ministrės atstatydinimas – ne vien mūsų, bet ir alytiškių peticija išreikšta iniciatyva. Kadangi R. Tamašunienės atsakymai frakcijos narių netenkino, galima svarstyti interpeliacijos procedūrą“, – po susitikimo sakė J. Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close