Europarlamentaras J. Olekas apie Turkijos invaziją Sirijoje: terorizmo grėsmė pasaulyje auga

Europarlamentaras J. Olekas apie Turkijos invaziją Sirijoje: terorizmo grėsmė pasaulyje auga

Europos Parlamentas (EP) pritarė rezoliucijai dėl Turkijos karinės operacijos šiaurės rytų Sirijoje ir jos pasekmių. EP ragina Turkiją laikytis tarptautinės teisės, smerkia Rusiją dėl konflikto užbaigimo vetavimo Jungtinėse Tautose bei įžvelgia suintensyvėjusią terorizmo grėsmę Europoje ir visame pasaulyje.

EP narys socialdemokratas Juozas Olekas, balsavęs už rezoliuciją, perspėja, kad dėl Turkijos vykdytų karinių operacijų  politiniais pabėgėliais gali tapti šimtai tūkstančių žmonių.

„Taika nėra konflikto nebuvimas, tai yra sugebėjimas taikiai išspręsti konfliktą. Deja, dėl Turkijos vykdytų karinių operacijų beveik 700 tūkst. žmonių rizikuoja tapti politiniais pabėgėliais, šimtai buvo nužudyti. Europos Sąjunga ir šalys narės turi reaguoti į šį beprecedentį įvykį. Keletas jų jau sustabdė ginklų eksportą į Turkiją, reaguodamos į Turkijos intervenciją. Per kruviną išpuolį kurdų kaliniams buvo įvykdytos mirties bausmės, žudomi beginkliai civiliai gyventojai. Negalime dėl to tik apgailestauti“, - pabrėžia J. Olekas

Pasak EP nario, Turkijos pajėgos galimai naudojo ir baltąjį fosforą, kuris yra uždraustas ginklas prieš civilius.

„EP griežtai smerkia tokį neteisėtą cheminių ginklų naudojimą, jei jis bus įrodytas. Galiausiai, apie 68 tūkst. su „Da‘esh“ susijusių žmonių yra sulaikyti šiaurės rytų Sirijoje, dalis kovotojų jau išsilaisvino. Esu giliai susirūpinęs, kad nenutiktų taip, jog daugiau „Da‘esh“ kovotojų bus išlaisvinti arba pabėgs iš kalėjimų, kuriuose jie šiuo metu laikomi. Tai kelia didelę grėsmę saugumui Europoje ir visame pasaulyje“, - sako buvęs krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Pastaba:

Terminas „Da'esh“ dažnai Lietuvos bei užsienio masinėse visuomenės informavimo priemonėse įvardijamas „ISIS“. Komentare terminas „ISIS“ nevartojamas, siekiant nepripažinti teroristinės organizacijos valstybe, kuri nepaiso Irako ir Sirijos sienų. „Da'esh“ naudojamas kaip terminas, nesuteikiantis galios, kadangi kiekviena raidė reiškia arabišką žodį ir tai susilpnina teroristų galimybes skleisti valstybės naratyvą ne arabiškai kalbančioms (užsienio) auditorijoms.

Close