G. Paluckas: už Prezidentą, kuris vienytų, o ne skaldytų tautą

G. Paluckas: už Prezidentą, kuris vienytų, o ne skaldytų tautą

Šiandien LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas iš anksto balsavo LR Prezidento rinkimuose ir dalyvavo referendume dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo.

„Tikiuosi prezidento, kuris vienytų, o ne skaldytų tautą. Svarbu, kad kandidatas savo asmeninėmis savybėmis ir gyvenimo būdu būtų įrodęs, kad jam svarbūs dalykai, kurie svarbūs visai tautai ir jis yra gabus bei gebės juos įgyvendinti“, – sako G. Paluckas, kalbėdamas apie pagrindinius lūkesčius naujam prezidentui ar prezidentei.

Pasak partijos pirmininko, šiuo metu visi kandidatai turi vienodus šansus, suskaičiavę balsus matysime rezultatą, tačiau Vytenis Povilas Andriukaitis yra tas kandidatas, kuris savo gyvenimu įrodė, jog socialinė atsakomybė ir socialdemokratinės vertybės jam yra kraujyje. „Todėl mano balsas yra jam“, – sako
G. Paluckas.

LSDP pirmininkas išreiškė savo poziciją ir referendume dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo. „Noriu, kad lietuvių Lietuvoje ir pasaulyje būtų daugiau, o ne mažiau. Dviguba pilietybė yra tas dalykas, kuris yra visiškai įprastas daugelyje Europos Sąjungos šalių ir mums iš savo baimių reikia išsivaduoti“, – pažymi socialdemokratų pirmininkas.

Referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo G. Paluckas nedalyvavo ir siūlo kitiems nedalyvauti šiame populistiniame žaidime. „Tautos atstovų mažinimas mažina ir demokratiją. Skundžiamės, kad nematome savo Seimo narių, tai tokiu atveju matysime dar mažiau. Jeigu norime nubausti Seimą, tai reikia daryti Seimo rinkimų metu“, – sako G. Paluckas.

Išankstinis balsavimas LR prezidento rinkimuose ir balsavimas dviejuose referendumuose prasidėjo vakar visose savivaldybėse ir vyks iki penktadienio, gegužės 10 d.

Iš anksto balsuoti gali visi rinkimų teisę turintys Lietuvos piliečiai, kurie negalės atvykti į savo apylinkę pagrindinę balsavimo dieną – sekmadienį, gegužės 12 d.

Close